شهروندان منطقه ۲ صاحب کارت هوشمند شهروندی می‌شوند

شهردار منطقه ۲گفت: در راستای تحقق شهر هوشمند،اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی درآینده نزدیک اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول کشت پور با اشاره به اینکه  منطقه۲ با اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی پیشگام استفاده از کارت های هوشمند با کاربردی وسیع برای شهروندان است، گفت:اجرای طرح کارت هوشمند شهروندی با قابلیت استفاده از امکانات مختلف خدمات شهری، بانکی ،تفریحی و... از جمله اقدامات منطقه برای نیل به شهر هوشمند و الکترونیک است.

وی افزود: با هماهنگی معاونت های برنامه ریزی ،توسعه شهری و اموراجتماعی وفرهنگی ،زیر ساخت های لازم جهت اجرای طرح درحال آماده سازی است.

شهردار منطقه ۲ با بیان این که کارت هوشمند شهروندی اختصاصا برای شهروندان این منطقه صادر می شود گفت: به منظور راستی آزمایی طرح، درگام نخست ۲ هزار کارت شهروندی برای شهروندان فعالی که در دوره های آموزش شهروندی معاونت اموراجتماعی وفرهنگی شرکت کرده اند و امتیاز دهی به آنها صادر می شود.

وی افزود: مهمترین خدمات قابل ارائه دربستر این کارت استفاده از تخفیف شهروندی از فروشگاه های الکترو نیک، مراکز تفریحی، تاکسی های اینترنتی و مراکز خرید دارای برند است.

رسول کشت پور،کارت شهروندی را یک کارت هوشمند کامل بانکی برشمرد و گفت: باتوجه به اینکه کارت شهروندی عضو شبکه شتاب است با استفاده از این کارت امکان تبادلات بانکی نیز فراهم است.

وی با اشاره به همکاری بانک ملت در صدور و فعالسازی کارت هوشمند شهروندی گفت: در این طرح علاوه بر قابلیت های عنوان شده، سیستم امتیاز دهی نیز طراحی شده است که توسط آن شهروندان با توجه به میزان امتیازات دریافتی از فعالیتهای شهروندی خود می توانند از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوند.

شهردار منطقه۲ در پایان ، تقویت سرمایه های اجتماعی و ایجاد بستر مشارکت شهروندان در تحقق شهر هوشمند را از دیگر دستاوردهای اجرای طرح برشمرد.

کد خبر 4781761

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =