دانشگاه علم و هنر یزد دانشگاه نوآفرین می شود

یزد ـ معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر یزد گفت: الگوی جدید آموزش عالی از مهرماه سال آینده در دانشگاه علم و هنر یزد اجرا و این دانشگاه به دانشگاه نوآفرین تبدیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن برزگری پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به ارائه الگوی جدید دانشگاه به عنوان دانشگاه نوآفرین از سوی وزارت علوم اظهار داشت: دانشگاه های نوآفرین در راستای ایده پروری و تجاری سازی پژوهش های کاربردی دانشجویان فعالیت می کنند.

وی افزود: با توجه به بهبودی که در سطح الگوی آموزشی در حال ایجاد است و با توجه به نقشه راه جهاد دانشگاهی و ماموریتی که به آموزش عالی جهاد دانشگاهی اعطا شد، الگوی دانشگاه نوآفرین شکل گرفت و از مهر ماه آینده با تصویب شورای گسترش آموزش عالی، این الگوی آموزشی اجرا خواهد شد.

برزگری ادامه داد: مهمترین سیاست هایی که در اجرای این الگو وجود دارد این است که دانشجویان علم و هنر در سال آخر دانشجویی در محیط کسب و کار مشغول به کار می شوند که این اشتغال پایدار است و در این فضا که عمدتا فضای پژوهشی، فناوری و کلینیک های تخصصی هر رشته است، کارشان را آغاز کرده و در این محیط رشد پیدا می کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر یزد یادآور شد: با توجه به ارتباطی که دانشجویان با محیط های کسب و کار پیدا می کنند، بعد از پایان دوره دانشجویی جذب این محیط ها می شوند و موظفند با تسهیلاتی که از دانشگاه دریافت می کنند، برای خود شغل ایجاد کنند که این شغل باید الزاما پایدار و کارآفرینانه باشد.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات مادی و بسته های حمایتی به این دانشجویان ارائه می شود، عنوان کرد: این دانشجویان از سال سوم در فضای کاری خود حقوق دریافت می کنند و در صورت تمایل می توانند این دوره را به صورت پیوسته تا کارشناسی ارشد ادامه دهند.

برزگری با بیان اینکه دانشجویان می توانند به سمت اشتغال پایدار و تولید ثروت حرکت کنند، گفت: پژوهش هایی که سال آخر در محیط کار انجام می شود، تجاری سازی می شود بر این اساس، دانشجویانی که وارد دانشگاه علم و هنر می شوند، شغل آنها تضمین شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر عنوان کرد: این طرح در حال حاضر به صورت پایلوت در رشته های گردشگری، روانشناسی، حقوق و مهندسی صنایع از مهر ماه آینده اجرا می شود.

به گزارش مهر، در حال حاضر ۶ هزار و ۲۰۰ دانشجو در دانشگاه علم و هنر یزد در ۷۸ رشته در چهار مقطع مشغول به تحصیل هستند و تاکنون نیز ۳۵ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

کد خبر 4782453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =