توسعه روستاها با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی تسریع می شود

قزوین- مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: با استفاده از ظرفیت دانشگاهی برای رفع محرومیت از روستاها با شتاب بیشتری وارد ماموریت آبادانی می شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسمی با حضور حمیدرضا مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین، سرهنگ حمزه برین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر استان تفاهم نامه همکاری برای ارتقای کیفی سطح تصحیلی دانش آموزان،  تقویت مهارت آموزی و ارائه مشاوره های تحصیلی امضا شد.

سرهنگ حمزه برین در جلسه امضای تفاهم نامه که ظهر شنبه در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد اظهارداشت: امروز که ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد نقش دانشجو و دانشگاه در رشد و بالندگی نظام کاملا مشهود است و هرگاه نگاه دقیقی به دانشگاه داشته ایم به پیشرفت های علمی و جهانی رسیده ایم.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی یکی از ماموریت های سپاه توجه به روستاها و رفع محرومیت از چهره مناطق دورافتاده و محروم است لذا وظیفه خود دانستیم در مسیر آبادانی روستاها فعالیت های خود را به دانشگاه و دانشگاهیان گره بزنیم.

مسئول قرارگاه آبادانی و پیشرفت سپاه صحاب الامر استان قزوین یادآورشد: با تشکیل کارگروه تعلیم و تربیت در قرارگاه که وظیفه توجه به دانش آموزان و دانشجویان روستا را بر عهده دارد تلاش می کنیم در مسیر تعلیم علمی و فرهنگی موثرتر عمل کنیم.

وی اظهارداشت: در نشست مشترک با دانشگاه فرهنگیان تفاهم هایی با دانشگاه صورت گرفته و با تاکید رهبری در بیانیه گام دوم و رهنمودهای ایشان در دیدار با بسیجیان امیدواریم بتوانیم در مسیر رشد و تعالی جوانان روستایی گام های موثری برداریم.

برین تصریح کرد: امروز باید از همه ظرفیت های دانشگاهی در مسیر توسعه روستا اسفاده کنیم چرا که دانشجو معلمان هر چفدر با مباحث روستا و مشکلات مردم ساکن در مناطق دور افتاده بیشتر آشنا شوند در رشد شخصیتی خودشان هم تاثیر گذاشته و آنها را به معلمانی دلسوز، با تجربه و متخصص تبدیل می کند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر استان قزوین یادآورشد: تربیت نیروهای متخصص جهادی از مهمترین اهداف امضای تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگیان است.

سرهنگ برین افزود: همچنین ارتقای سطح علمی دانش آموزان روستاها از نظر کیفی و کمی از اهداف دیگر تفاهم نامه است و این فعالیت مشترک به کمک معلمان روستا می تواند با توجه به کمبود امکانات آموزشی در روستاها به کمک دانشجویان به ارتقای تحصیلی دانش آموزان منجر شود.

وی اضافه کرد: به دلیل کمبود امکانات تربیتی و مشاوره ای در روستا مواجهیم و با این تفاهم نامه جبران می شود کمک مشاوره تحصیلی و تربیتی و دانشجویان معین روستا می شوند و در این کار به کمک خانواده ها آمده و هدایت تحصیلی و تربیتی دانشآموزان را بر عهده می گیرند

امید است با این نفاهم نامه که کار مطالعاتی کارشناسی فراوانی انجام شده دانش آموزان در کمترین زمان مشکلات تصحیلی برطرف شده و شاهد شکوفایی و رشد علمی دانش آموزان شویم و شاهد الگویی شدن این طرح باشیم و کمک نظام تربیتی کشور باشیم.

در ادامه تفاهم نامه دانشگاه فرهنگیان استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین امضا شد.  

کد خبر 4784906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =