۳۷۷۵ طرح در کردستان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی دریافت کردند

سنندج - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: در راستای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی پنج هزار و ۶۰۵ طرح به بانک معرفی شده که سه هزار و ۷۷۵ طرح آن تسهیلات را دریافت کرده اند.

برهان صلواتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها ۲۷۸ میلیارد تومان از طریق بانک های عامل استان تا کنون پرداخت شده است که با اجرایی شدن آنها زمینه ایجاد شش هزار و ۷۲۴ شغل جدید فراهم شده است.

وی با اشاره به وضعیت طرح های معرفی شده به بانک، افزود: پرداخت تسهیلات کلیه طرح های معرفی شده به بانک نیازمند ۵۰۵ میلیارد تومان اعتبار است که با تامین آن می توان در مجموه ۱۰ هزار و ۳۶۰ اشتغال جدید ایجاد کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ادامه داد: شهرستان سنندج هزار و ۴۴۶ طرح با ۱۱۶ میلیارد تومان و ایجاد دو هزار و ۷۳۶ فرصت شغلی را به بانک های عامل ارسال کرده که تا کنون ۶۵ میلیارد تومان به ۸۹۳ طرح پرداخت شده که زمینه اشتغال هزار و ۸۰۶ نفر را فراهم کرده است.

صلواتی یادآور شد: دیواندره با ۷۷۷ طرح در جایگاه بعدی است که پرداخت تسهیلات آنها نیازمند ۶۰ میلیارد تومان است و در صورت پرداخت زمینه اشتغال هزار و ۳۵۰ نفر فراهم می شود و این در حالی است که تا کنون ۶۳۷ طرح با دریافت ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغال ۹۸۱ نفر را فراهم کرده اند.

وی بیان کرد: شهرستان سروآباد ۷۷۱ طرح با ۲۶ میلیارد تومان و ایجاد ۹۴۲ فرصت شغلی را به بانک های عامل ارسال کرده که تا کنون ۲۰ میلیارد تومان به ۶۲۵ طرح پرداخت شده که زمینه اشتغال ۸۱۱ نفر را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: شهرستان قروه با ۵۰۷ طرح در جایگاه بعدی است که پرداخت تسهیلات آنها نیازمند ۴۶ میلیارد تومان است و در صورت پرداخت زمینه اشتغال ۸۳۲ نفر فراهم می شود و این در حالی است که تا کنون ۲۴۹ طرح با دریافت ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغال ۵۲۲ نفر را فراهم کرده اند.

صلواتی اظهار داشت: شهرستان کامیاران ۴۴۶ طرح با ۴۳ میلیارد تومان و ایجاد ۷۶۱ فرصت شغلی را به بانک های عامل ارسال کرده که تا کنون ۳۱ میلیارد تومان به ۲۸۱ طرح پرداخت شده که زمینه اشتغال ۵۴۱ نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: شهرستان دهگلان با ۴۴۱ طرح در جایگاه بعدی است که پرداخت تسهیلات آنها نیازمند ۶۵ میلیارد تومان است و در صورت پرداخت زمینه اشتغال ۹۸۹ نفر فراهم می شود و این در حالی است که تا کنون ۲۷۱ طرح با دریافت ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغال ۴۰۲ نفر را فراهم کرده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ادامه داد: شهرستان سقز ۳۷۱ طرح با ۴۱ میلیارد تومان و ایجاد ۷۱۹ فرصت شغلی را به بانک های عامل ارسال کرده که تا کنون ۳۱ میلیارد تومان به ۲۰۰ طرح پرداخت شده که زمینه اشتغال ۵۲۱ نفر را فراهم کرده است.

صلواتی یادآور شد: شهرستان مریوان با ۳۳۵ طرح در جایگاه بعدی است که پرداخت تسهیلات آنها نیازمند ۴۶ میلیارد تومان است و در صورت پرداخت زمینه اشتغال ۹۶۳ نفر فراهم می شود و این در حالی است که تا کنون ۲۰۷ طرح با دریافت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغال ۳۸۸ نفر را فراهم کرده اند.

وی بیان کرد: شهرستان بیجار ۳۱۰ طرح با ۳۵ میلیارد تومان و ایجاد ۶۹۵ فرصت شغلی را به بانک های عامل ارسال کرده که تا کنون ۱۷ میلیارد تومان به ۲۰۳ طرح پرداخت شده که زمینه اشتغال ۴۴۲ نفر را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: شهرستان بانه با ۲۶۹ طرح در جایگاه آخر است که پرداخت تسهیلات آنها نیازمند ۲۶ میلیارد تومان است و در صورت پرداخت زمینه اشتغال ۳۸۲ نفر فراهم می شود و این در حالی است که تا کنون ۱۸۳ طرح با دریافت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات زمینه اشتغال ۲۷۹ نفر را فراهم کرده اند.

کد خبر 4785147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =