آغاز تغییرات مدیریتی مونسان در وزارت میراث فرهنگی

وزیر میراث فرهنگی تغییرات وزارتخانه تازه‌تاسیس را آغاز کرد مونسان وظیفه دارد در یک سال باقی مانده از زمان وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، ساختار کلی این وزارت را تعیین کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر مونسان به تازگی برای شرکت در همایش تمدن های کهن به پکن سفر کرد و قرار است در برگشت تغییرات جدی خود را در این وزارتخانه ادامه دهد. او در گام اول ساسان تاجگردون برادر غلامرضا تاجگردون نماینده مجلس را به سمت معاون سرمایه گذاری و امور مجلس منصوب کرد.

تاجگردون ششم آذر ریاست سازمان برنامه و بودجه استان فارس را به فرد دیگری سپرد تا بتواند به وزارت میراث فرهنگی راه پیدا کند. برنامه‌ریزی کلان در راستای تحقق اهداف وزارت‌خانه، توجه ویژه به اسناد بالادستی در تهیه و تدوین برنامه‌ها، حمایت از طرح‌های توسعه‌ای در حوزه‌های تخصصی، تعامل با بخش خصوصی، استفاده از منابع درآمدهای اختصاصی، اجرای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، ارائه راه‌کارها و روش جدید برای تأمین منابع مالی، حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در سه حوزه تخصصی، تأمین و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز، تعامل مستمر با سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک‌های عامل به‌ویژه صندوق توسعه ملی برای جذب منابع بانکی، برنامه‌ریزی برای جذب و تخصیص تسهیلات اعتباری و سایر منابع مالی در بخش سرمایه‌گذاری، تعامل پویا و کارآمد با مجلس شورای اسلامی، تهیه و تنظیم پیش‌نویس لوایح قانونی با هدف تدوین قوانین مورد نیاز وزارت‌خانه، از اهم وظایفی است که  مونسان برای وی در نظر گرفته است.

دفتر طرح و برنامه را نیز از معاونت توسعه به این معاونت انتقال داد و اداره کل حقوقی را نیز از معاونت سرمایه گذاری به معاونت توسعه منتقل کرد. حسین اربابی که معاونت سرمایه گذاری را داشت قرار است به جای قدرت ابراهیمی بنشیند. ابراهیمی که از کیش به همراه مونسان آمده بود از ابتدا به عنوان رئیس دفتر ریاست منصوب شده بود و حالا زمزمه های بازنشسته شدنش به گوش می رسد. در این مدت مونسان تغییراتی نیز در حوزه مدیران کل میراث فرهنگی استانها داشت.

پس از حدود ۶ سال سکانداری محمود باقری در اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد، طی حکمی از سوی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مجید صفایی به عنوان مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.

امیر ارجمند نیز با حکم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان  به جای یحیی رحمتی منصوب شد.

اسماعیل مریوانی  نیز به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان به جای سید محسن علوی نشست. علوی اخیرا دچار مشکلاتی در حوزه مدیریت شده بود.

در معاونت گردشگری نیز مدتی پیش ولی تیموری استعفای خود را از این معاونت داده بود و شایعات بر پایه آمدن سعید اوحدی به این معاونت خبر می داد ولی گویا این استعفا پذیرفته نشد. از طرفی حدس ها بر این بود که اوحدی در صورت ورود به معاونت گردشگری در دور بعدی وزیر این وزارتخانه خواهد شد.

به همین دلیل به جای او صحبت بر سر پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران بود که گویا برای دادن مسئولیت بزرگ گردشگری کشور به او هنوز تردید وجود دارد.

همچنین اواخر آبان بود که امیرحسن شادنوش به جای رحمت الله رئوف در حکمی از سوی معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، «سرپرست دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات» این وزارتخانه منصوب شد.

این تغییرات همچنان دامن مدیریت ها و اداره های دیگر این وزارتخانه را می گیرد اما گویا تنها معاونتی که هیچ وقت در هیچ کدام از دورهای مدیریتی، دچار تغییر نمی شود، معاونت میراث فرهنگی است. چرا که اکنون محمدحسن طالبیان قدیمی ترین معاون در این وزارتخانه و سازمان سابق محسوب می شود.

کد خبر 4785550

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =