فوت ۲۴۸نفر درتصادفات کردستان/۲۵نفر براثر سومصرف مواد مخدر فوت کرد

سنندج - مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: در هشت ماهه گذشته از سال جاری ۲۴۸ نفر بر اثر تصادفات درون و برون‌شهری در جاده‌های شهری و روستایی و همچنین سطح شهرهای کردستان جان‌باخته‌اند.

بهتاش خانی آباد در گفت و گو با خبرنگار مهر، به آمار فوتی های ناشی از تصادفات برون شهری و درون شهری اشاره کرد و اظهار داشت: در هشت ماهه گذشته از سال ۹۸ در تصادفات درون شهری ۳۲ نفر، در تصادفات برون شهری ۱۸۱ نفر و در تصادفات جاده های روستایی ۳۵ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه در مجموع در هشت ماهه اول سال جاری ۲۴۸ نفر جان خود را از دست داده اند، افزود: در مدت مشابه سال گذشته در تصادفات درون شهری، برون شهری و جاده های روستایی در مجموع ۲۹۱ نفر جان خود را از دست داده بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان با بیان اینکه میزان کشته شدگان در حوادث رانندگی در هشت ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴.۸ درصد کاهش داشته است، ادامه داد: از مجموع ۲۴۸ کشته شده در تصادفات امسال، ۵۷ نفر زن و ۱۹۱ نفر مرد بوده اند.

مراجعه بیش از ۸ هزار نفر به پزشکی قانونی به دلیل نزاع

خانی آباد در بخش دیگری از سخنان خود به آمار مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی کردستان اشاره کرد و یادآور شد: در هشت ماهه نخست امسال هشت هزار و ۳۰۰ مصدوم نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان کردستان مراجعه کرده اند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع هشت هزار و ۲۵۱ نفر بود، ۰.۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان گفت: از کل مراجعین نزاع در هشت ماهه نخست امسال شش هزار و ۲۰۲ نفر مرد و دو هزار و ۹۸ نفر نیز زن بوده اند.

مرگ ۲۵ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر

خانی آباد در ادامه سخنان خود به آمار مرگ های ناشی از سو مصرف مواد مخدر در کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در هشت ماهه اول سال جاری ۲۵ نفر در استان بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: از این ۲۵ نفر فوت شده بر اثر سو مصرف مواد مخدر ۲۳ نفر مرد و دو نفر زن بودند و این در حالی است که فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۲۹ نفر بودند و آمار مرگ های ناشی از سو مصرف مواد مخدر در مدت هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳.۸ درصد کاهش داشته است.

کد خبر 4792676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =