برگزاری کارگاه آموزش تسهیل‌گری برنامۀ فلسفه برای کودکان

کارگاه دوم آموزش تسهیل‌گری برنامۀ فلسفه برای کودکان همراه با ویدئو کنفرانس دیوید کندی و آموزش حسین شیخ رضایی و محمدرضا واعظ شهرستانی در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز ایرانی توسعه و پیش‌برد فلسفه برای کودکان کارگاه دوم آموزش تسهیل‌گری برنامۀ فلسفه برای کودکان همراه با ویدئو کنفرانس دیوید کندی و آموزش حسین شیخ رضایی و محمدرضا واعظ شهرستانی پنج‌شنبه ۱۷ بهمن از ساعت ۹ الی ۱۹ برگزار می شود.

در راستای فعالیت‌های موسسه پیدایش(رویش دیگر) در حوزۀ فلسفه و تلاش در جهت ارتقای مهارت‌های تفکر نقادانه، خلاق و مراقبتی کودکان و نوجوانان، «مرکز ایرانی توسعه و پیش‌بُرد برنامۀ فلسفه برای کودکان» از پاییز ۹۶ با امضای تفاهم‌نامه‌ای رسمی با «مؤسسۀ توسعه و پیش‌بُرد برنامۀ فلسفه برای کودکان در دانشگاه مونت‌کِلِر(IAPC)»(مؤسسۀ تأسیس شده توسط متیو لیپمنپایه‌گذار این برنامه) به منظور ترجمه و انتشارآثار این مؤسسه، در شهر اصفهان آغاز به کار کرد.

بعد از برگزاری کارگاه اول در پاییز ۹۶، این مرکز قصد دارد کارگاه دوم خود را با محوریت «به‌کارگیری رویکردهای خلاق در حلقۀ کندوکاو فلسفی»، در بهمن ماه ۹۸ برگزار نماید. این کارگاه یک‌روزه مشتمل بر چهار جلسه آموزشی است که با حضور دیوید کندی(ویدئو کنفرانس)،  حسین شیخ‌رضایی، محمدرضا واعظ شهرستانی برگزار می‌گردد. به افرادی که در چهار جلسه شرکت می‌کنند، گواهی شرکت در این کارگاه اهدا خواهد شد. همچنین، برای شرکت‌کنندگان برگزیده این امکان وجود دارد که در سال تحصیلی آینده به عنوان تسهیل‌گر در مدارس طرف قرارداد مؤسسه آغاز به فعالیت نمایند.

لذا از معلمان، فعالان، تسهیلگران، مربیان کودک و نوجوان، پژوهشگران این حوزه و دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته های علوم انسانی به ویژه فلسفه، روانشناسی و ادبیات کودک و مدیران و مسئولین مهدکودک‌ها و مدارس جهت شرکت در این کارگاه دعوت می شود.

علاقه‌مندان باید فرم یک صفحه‌ای پیش‌ثبت نام شرکت در کارگاه‌ها را از اینجا دانلود نمایند و پس از تکمیل تا حداکثر پانزدهم  دی ماه به آدرس الکترونیکی p۴c.icapc@rooyeshedigar.ir ارسال کنند.

از آنجا که این مرکز قصد دارد از طریق شناخت میزان اطلاع شرکت کنندگان از برنامۀ فلسفه برای کودک به تنظیم مواد آموزشی بپردازد، تکمیل و ارسال این فرم شرط ضروری ثبت نام خواهد بود.

مسئولین برگزارکنندۀ کارگاه پس از بررسی فرم مذکور از طریق ایمیل افراد را در جریان روند ثبت نام قرار خواهند داد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنند.

کد خبر 4793995

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =