دومین دوره جشنواره‌ ملی داستانی آب در اصفهان برگزار می شود

اصفهان - دومین دوره جشنواره‌ ملی داستانی آب در بخش های داستان و نزدیک داستان (روایت و زندگی‌نگاره) در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین دوره  جشنواره‌ ملی داستانی آب  با همکاری موسسه سینمایی بچه‌های نوین، نویسندگان و انجمن‌های داستانی اصفهان با همکاری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان برگزار می شود.

دایره‌ مخاطبان و شرکت‌کنندگانِ جشنواره، در این دوره تمامی نویسندگان فارسی زبانِ جهان گسترش یافته است و بخش‌های جشنواره شامل داستان، نزدیک داستان (روایت و زندگی‌نگاره) است.

محورهای محتوایی جشنواره  شامل مولفه های وضعیت منابع آب، نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان، ادوار، وقایع و اماکن تاریخی، رویدادهای فرهنگی هنری، ورزشی، نمادهای شهری و اماکن منحصر به فرد و سبک زیستِ مرتبط با آب  است ود ر داستانها و روایت‌ها، آب باید نقشی محوری داشته باشد.

 هر شرکت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت، هر تعداد داستان و روایت که دربرگیرنده‌ مضامین و اهداف محتوائی جشنواره باشد ارسال نماید.

محدودیتی برای داستان‌هایی که پیش از این کسب رتبه کرده باشند وجود ندارد

این جشنواره محدودیتی برای داستان‌هایی که پیش از این کسب رتبه کرده باشند ندارد و تنها محدودیتِ این جشنواره ممنوعیتِ ارسال آثاری است که در کتابی چاپ شده باشند و یا به هر نحوی مشمولِ حقوق ناشر باشند.

مهلت ارسال آثار از تاریخ انتشار فراخوان تا آخرین روزِ سال ۱۳۹۸ می‌باشد و معرفی آثار راه یافته به بخش داوری نهایی اردیبهشت ۱۳۹۹ است،  اختتامیه جشنواره و معرفی آثار برتر تیرماه ۱۳۹۹ خواهد بود.

ثبت نام و ارسال آثار  در بخش جشنواره ادبی «آب» و سایت http://www.esrw.ir امکان پذیر است.

گفتنی است ارسال اثر به معنای اجازه‌ی نویسنده به دبیرخانه برای چاپ آثار برگزیده در کتاب جشنواره است.

به گزارش مهر، جوایز این جشنواره شامل  «۲۱ میلیون تومان جایزه‌ی نقدی» است که در سه بخش بزرگسالان، کودکان و نوجوانان در آئین پایانی اهدا می شود.

کد خبر 4794353

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =