۲۰ میلیارد تومان برای زیرساخت مجتمع گلخانه نودهک هزینه شده است

قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان برای زیرساخت مجتمع گلخانه نودهک تاکستان هزینه شده اما موانع بانکی روند اجرایی را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ظهر شنبه با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، عیسی قبادی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، سعید نبیل رئیس سازمان صمت قزوین و دبیر کارگروه تسهیل استان، ذکی زاده مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری، یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی، علیخانی مدیر کل جذب سرمایه گذاری استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی عضو کارگروه در سالن جلسات دفتر استاندار قزوین برگزار شد.

فاطمه خمسه در این جلسه اظهارداشت: برای احداث مجتمع گلخانه ای نودهک تلاش زیادی کرده ایم و تاکنون ۲۰  میلیارد تومان برای آماده سازی هزینه شده اما سخت گیری بانکها در دادن تسهیلات موجب شده تا کارها به کندی پیش برود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: رویکرد ما توسعه گلخانه بویژه به صورت مجتمع است و این شهرک از مصوبات سفر رئیس جمهور است که با جدیت پیگیری می شود اما با همه تلاش صورت گرفته برخی اوقات سخت گیری های بانکی در گرفتن ضمانت متاسفانه سرمایه گذار را دلسرد می کند.

وی گفت: استفاده از ضمانت زنجیره ای، می تواند بخشی از مشکلات ضمانت نامه را حل کند.

در ادامه عییس قبادی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اظهارداشت: اگر کارشناسی دقیق باشد از دیدگاه آنها دفاع می کنیم.

وی اضافه کرد: اهلیت سرمایه گذاری برای تسریع در کارها یکی از اصول اساسی در واگذاری طرح ها به بخش خصوصی است و دستگاههای متولی بویژه جهاد کشاورزی باید در انتخاب افراد دقت بیشتری کند.

بغدادی معاون فرماندار تاکستان نیز اظهارداشت: مجتمع گلخانه ای نودهک برای ما اهمیت دارد و موقعیت آن ویژه است اما به نظر می رسد در ارزیابی بانکها لازم است تجدید نظر شود.

وی بیان کرد: گلخانه های خارج از مجتمع از ارزیابی بیشتری برخوردار می شود و سرمایه گذاران در سپرن ضمانت نامه مشکلات کمتری دارند لذا پیشنهاد می شود ارزیابی زمین در مجتمع ها از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد تغییر کند تا شاید بتوان موانع را برداشت.

همچنین مرتضی علیخانی مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: برای واگذاری زمین در مجتمع  نودهک بررسی اهلیت افراد به دقت انجام نشده و برخی از متقاضیان آورده حداقلی را هم ندارند و در کنار آن کارشناسی بانکها نیز مناسب نیست لذا توصیه می شود اهلیت افراد ثابت شود و هر فردی برای حضور در مجتمع گلخانه های معرفی نشود.

کد خبر 4797570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =