اخذ شناسه کالا برای تولیدکنندگان جهت مبارزه با قاچاق

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: اخذ شناسه کالا و شناسه رهگیری را برای تولیدکنندگان در راستای ایجاد یک شبکه موثر برای جلوگیری از قاچاق کالا در دستور کار داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس هاشمی در خصوص موضوع مبارزه با قاچاق کالا، اظهار داشت: بزرگترین مشکلی که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد، قاچاق است که برای جلوگیری از قاچاق، موضوع تخصیص کد شناسه کالا و شناسه رهگیری را با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرار دادیم.

وی تصریح کرد: اگر تولیدکنندگان تا پایان سال شناسه رهگیری خود را نیز اخذ کنند، شبکه مؤثری برای مبارزه با قاچاق قطعاً در کشور شکل خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در خصوص تعمیق ساخت داخل نیز افزود: ساخت داخل از سیاست‌های اصلی وزارت صمت است و در همین راستا میز تعمیق ساخت داخل لوازم خانگی را با کاهش ارزبری ۲۵۰ میلیون یورویی در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌کنیم تا تولیدکنندگانی که به تعمیق ساخت داخل مبادرت ورزیدند و میزان ساخت داخل آنها نیز رقم قابل توجهی است، محصولات تولیدی خود را در قالب قراردادها رونمایی کنند.

هاشمی ادامه داد: میز ساخت داخل در حوزه تأسیسات (صنایع حرارتی – برودتی) را با ۵۰ میلیون یورو کاهش ارزبری پس از میز ساخت داخل لوازم خانگی برگزار خواهیم کرد.

برندهای خاطره ساز ایرانی احیا می‌شوند

وی در خصوص احیای برندهای تولیدی راکدی که مردم با آنها خاطره دارند، نیز تصریح کرد: این موضوع در دستور کار قرار دارد که در همین راستا برند آزمایش اکنون در حال برون سپاری محصولات خود است.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: در گرمسار کلنگ زنی ساخت کارخانه جدید تولید محصولات با برند ارج شروع شده است که البته انتخاب محصول را نیز انجام داده اند و به دنبال تولید با این برند هستند.

کد خبر 4803264

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =