۲۵ تن چوب قاچاق در قروه کشف شد/تشکیل ۷۷ پرونده تخریب اراضی

قروه- رئیس منابع طبیعی قروه از کشف و ضبط ۲۵ تن چوب قاچاق در شهرستان خبر داد و گفت که در ۸ ماهه سال جاری ۷۷ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی تشکیل شده است.

بهزاد شریفی پور ظهر امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر از کشف و ضبط ۲۵ هزار و ۲۱۰ کیلوگرم چوب قاچاق و جنگلی در شهرستان قروه خبر داد و گفت که در همین رابطه ۹ دستگاه حامل چوب توقیف شده است.

به گفته وی تعداد ۷۷ فقره پرونده تخریب و تصرف برای متخلفین و متجاوزین به اراضی ملی موضوع مواد ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری و ماده ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی به مساحت ۱۰۰ هکتار و ارجاع به دادگستری در این مدت صورت گرفته است.

شریفی پور همچنین از اجرای حکم رفع تصرف و آزاد سازی اراضی ملی به تعداد ۴۰ فقره و به مساحت ۳۷ هکتار در اجرای دستور اجرای احکام کیفری دادگستری گفت و به کنترل و اطفاء حریق در مراتع شهرستان به تعداد ۲۰ مورد و مساحت ۱۴۸ هکتار اشاره کرد.

توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی در حین تخریب اراضی ملی، در اجرای دستور قضایی و بررسی گزارشات مردمی و یگان حفاظت استان در خصوص تخلفات در اراضی ملی به تعداد ۵۳ مورد از دیگر مواردی بود که رئیس منابع طبیعی قروه به ان پرداخت.

بهزاد شریفی پور با بیان اینکه به تعداد ۵۵ مورد از استعلامات رسیده از ادارات و سازمان های مختلف پاسخ داده شده، افزود: برای تعداد ۹ فقره پرونده ماده ۴۴ مکرر برای متخلفینی که دام فاقد پروانه و یا مازاد بر ظرفیت به مراتع ملی گسیل داشته اند به تعداد هزار و ۴۵۹ راس دام تشکیل شده است.

مطابق اظهارات وی در گشت های مشترک مربوط به جلوگیری از تغییر کاربری اراضی، تخریب و تصرف اراضی ملی و ساخت و سازهای غیر مجاز و گشت زنی به طور مرتب در محدوده و حریم شهر ها و روستاها تعداد ۱۱ فقره پرونده تشکیل و به دادسرای شهرستان ارجاع داده شده است.

شریفی پور از تهیه و تحویل تعداد ۲۵۵ دستگاه آتشکوب و تحویل آن به دهیاران روستاهای بحرانی در خصوص پیشگیری، کنترل و اطفاء حریق در مراتع و مزارع شهرستان گفت و تصریح کرد: گشت زنی مداوم و مستمر در عرصه های طبیعی و سرکشی به معادن و سایر طرح های واگذاری اراضی ملی در جهت جلوگیری از دست اندازی و تعدی به منابع ملی از دیگر موارد صورت گرفته برای حفاظت از منابع طبیعی است.

وی در ادامه به برقراری کشیک مداوم و شبانه روزی جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی، جلوگیری از قطع و حمل چوب آلات غیر مجاز و جنگلی، جلوگیری از ورود دام مهاجر استانهای همجوار و دام فاقد پروانه و یا مازاد بر پروانه چرای دام به مراتع ملی شهرستان، پیشگیری و کنترل و اطفاء حریق در مراتع اشاره کرد.

کد خبر 4806376

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =