اجرای پروژه های بازآفرینی منجر به ارتقای اقتصاد شهر مریوان می شود

سنندج - مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: اجرای پروژه های بازآفرینی شهری می تواند در آینده ای نزدیک منجر به ارتقای اقتصادی و اجتماعی شهر مریوان شود.

محمدصدیق ثابتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، از اجرای شش پروژه بازآفرینی شهری در شهر مریوان با اعتباری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: اجرای این پروژه ها می تواند در تغییر چهره اقتصادی و اجتماعی شهر مریوان تاثیر بسیاری داشته باشد.

وی افزود: رویکرد اصلی در برنامه های بازآفرینی شهری ارتقای اقتصادی و اجتماعی است که وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن این اداره کل نیز در همین راستا با برنامه ای مدون و کارشناسی شده اقدامات متنوعی را در سطح شهرستان های استان به انجام رسانده و یا در حال انجام دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: شهر مریوان نیز از جمله شهرهایی است در استان که بعضی از محلات آن به لحاظ برخورداری از خدمات زیربنایی وضعیت بسیار نامناسبی دارد.

ثابتی یادآور شد: این اداره کل در مریوان با تعریف شش پروژه در محلات کمربندی و موسک گام های مناسبی برای ارتقای سطح برخورداری این محلات از خدمات مورد نیاز یک زندگی مناسب شهری برداشته است.

وی بیان کرد: احداث مدرسه ۹ کلاسه برای ارتقای سرانه فضای آموزشی و رفع محرومیت تحصیلی، احداث پارک شنه به منظور ارتقای سرانه فضای سبز و توسعه فضای تعامل اجتماعی، پله گذاری معابر شیب دار برای ارتقای کیفیت جابه جایی و ساماندهی سیما و منظر محله و احداث دیوار حائل در محله کمربندی و همچنین پله گذاری معابر شیب دار و احداث مدرسه ۹ کلاسه در محله موسک از مهمترین این پروژه ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: ۱۰۴ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای پروژه های بازافرینی شهری در مریوان صرف خواهد شد.

کد خبر 4812232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =