۴۴هزار تخت بیمارستانی نیاز داریم/درخواست از بانک ها

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، گفت: بیش از ۸.۵ درصد از تولید ناخالص کشور در اختیار بخش سلامت است که نقش مهم و پررنگ این حوزه را در اقتصاد کشور نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدکامل تقوی نژاد، با بیان اینکه اعتبارات حوزه سلامت نسبت به اعتبارات کل کشور، ۱۶ درصد از بودجه عمومی کشور است، یادآور شد: در زمینه پروژه های عمرانی نیز وزارت بهداشت در نظر دارد حدود ۴۴ هزار تخت به مجموعه تخت های بیمارستانی کشور اضافه نماید که قریب۳۲ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز خواهد بود.

وی با اشاره به قابل توجه بودن حجم فعالیت های حوزه سلامت، تصریح نمود: دولت در شرایط حاضر به تنهایی نمی تواند نیازهای پروژه های زیربنایی وزارت بهداشت را برآورده کند.

تقوی نژاد با تاکید به حجم زیاد فعالیت ها و محدودیت منابع، عنوان کرد: در نظر داریم از سایر ابزارها و ظرفیت های موجود، برای رفع نیازهای حوزه سلامت و تکمیل پروژه های عمرانی استفاه کنیم که یکی از این ابزارها، استفاده از توانمندی سیستم بانکی کشور در قالب همکاری مشترک آنها با وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه ها است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خوشبختانه همکاری موثر بانک ها از گذشته وجود داشت، اما تلاش داریم آن را تقویت کنیم، تصریح کرد: حوزه سلامت در نگاه اولیه حوزه «خدماتی» به نظر می رسد، اما واقعیت این است که سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات در بخش سلامت هم «سودآور» است و هم منابعی که در این بخش از طریق بانک ها تامین می شود، قابل برگشت خواهد بود.

کد خبر 4817179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =