سلیمانی متخصص در برهم زدن معادلات استکبار/ حاج قاسم محبوب دل‌ها

شاهرود - هم‌رزم سردار سلیمانی بابیان اینکه این شهید بزرگوار در واقع متخصص در بر هم زدن معادلات استکبار در منطقه بود، گفت: دشمنان از عدم استحصال اهدافشان آشفته بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود حسین پور شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در مدرسه قلعه شاهرود با حضور مردم و آحاد جامعه، بابیان اینکه سردار سلیمانی دارای ویژگی‌های بسیاری بود که ازجمله آن‌ها ثابت‌قدمی وی را می‌توان اشاره کرد، بیان داشت: سردار سلیمانی درواقع با ثابت قدیمی و سرباز ولایت بودن، تمام نقشه‌های استکبار گران را نقش بر آب کرده بود.

وی بابیان اینکه استکبار برای منطقه نقشه‌های زیادی را کشیده بود اما به‌واسطه ایستادگی جبهه مقاومت و کسانی چون سردار سلیمانی به آن‌ها دست نیافت، بیان کرد: سردار سلیمانی دارای ویژگی‌های بسیاری بود که ازجمله آن‌ها ایستادگی درراه جهاد و اسلام را می‌توان نام برد.

این هم‌رزم سردار سلیمانی در سوریه و عراق، درباره خلقیات این شهید، گفت: سردار سلیمانی برعکس تصور برخی بسیار رئوف بود و چه بسیار تکفیری‌هایی بودند که بعد از اسیر شدن وقتی شرایط را می‌دیدند درواقع جزء توابین محسوب می‌شدند.

حسین پور افزود: سردار سلیمانی چهره‌ای بسیار موجه و دوست‌داشتنی در عراق و سوریه داشت و وقتی روستا یا شهری را از دست دشمنان و تکفیری‌ها آزاد می‌کرد مردم از پیر و جوان تا کوچک و بزرگ گرد او جمع شده و دورش را گرفته و ابراز محبت می‌کردند.

وی ادامه داد: ما بارها به وی اعلام کردیم که سردار این کار خطرناک است اما ایشان می‌گفت که خدا یار ما است و چیزی نمی‌شود این‌ها همه مردم مسلمان هستند.

هم‌رزم سردار سلیمانی ضمن بیان اینکه پیشروی‌هایی که با حضور سلیمانی برای عراق در برابر داعش به وقوع پیوست باورنکردنی بود، ابراز کرد: شش استان عراق و ۹۰ درصد خاک سوریه به اشغال تکفیری‌ها درآمده بود و عن‌قریب بود که داعش به ایران حمله کند اما سلیمانی معادلات را بر هم زد.

حسین پور بابیان اینکه داعش تا ۲۰ کیلومتری ایران نیز آمده بود، گفت: شرایطی که امروز در عراق به دست آمده و شکست‌هایی که به تکفیری‌ها وارد شد حاصل رنج‌ها و دشواری‌های فراوان است و باید گفت که به‌سادگی این موقعیت به دست نیامده است.

وی افزود: داعش با تجهیزاتی که داشت، خود را آماده حمله به ایران می‌کرد و اگر حضور به موقع سردار سلیمانی و جبهه مقاومت نبود حتماً به ایران اسلامی حمله ور می‌شد.

هم‌رزم شهید سلیمانی تاکید کرد: یکی از ویژگی هایی که شهید سلیمانی داشت، شخصیت فرماندهی و قاطعیت ایشان بود، وی در جبهه نبرد دارای شخصیتی بی‌بدیل و البته قاطع بود که همه با خلقیات ایشان آشنا شده بودند و می‌دانستند که در راه جهاد از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

حسین پور بیان کرد: شهادت درواقع مزد سال‌های سال خدمات و جهاد سردار سلیمانی بود که از سوی خدا به ایشان اعطا شد.

کد خبر 4817857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =