فرازو فرود بیمارستان زینبیه شیراز

شیراز- بیمارستان حضرت زینب(س)شیراز در چشم انداز ۱۴۰۰ قرار است برترین مرکز بانوان جنوب باشد، عنوانی که برای رسیدن به آن باید پیش شرط ها و الزامات پزشکی و بهداشتی اش رعایت شود.

خبرگزاری مهر– گروه استان‌ها: بیمارستان زینبیه شیراز ازسال ۱۳۶۵ خدمات آموزشی و درمانی را زیر نظر علوم پزشکی شیراز ارائه می‌دهد.مساحت بیمارستان نزدیک به ۱۴ هزار متر مربع است که شش هزار و ۵۰۰ مترمربع آن توسط خیر وقف شده وزیربنای آن ۱۰ هزار مترمربع در ۶ طبقه، با ۱۶۲ تخت مصوب ،۱۷۳ تخت فعال، ۱۱ بخش درمانی و ۵ بخش پاراکلینیک است.

ازسال ۱۳۶۵ به عنوان بیمارستان آموزشی و درمانی تخصصی زنان و زایمان زینبیه فعالیت داشته و با راه اندازی مرکز IVF به عنوان اولین مرکز نازایی استان در سال‌های ۱۳۷۰ الی ۱۳۸۸ شناخته شده است.

این بیمارستان دربخش های اورژانس، بخش داخلی، بخش‌های مراقبت‌های ویژه ( ICU) بزرگسال و نوزادان، اتاق عمل زنان و زایمان،بخش زایشگاه ،بخش مراقبت بعد ازعمل سزارین، بخش جراحی زنان و بخش IVF به ارائه خدمات می‌پردازد.

برای این بیمارستان در افق ۱۴۰۰ عنوان برترین مرکز ویژه بانوان در جنوب کشور تعریف شده که با توجه به کادر پزشکی توانمند و امکانات ویژه بیمارستانی، چشم اندازی متعارف و قابل دسترسی محسوب می‌شود.

استقبال مردم از این مرکز درمانی باعث شده همواره در طول ماه بیماران متعددی از اقصی نقاط فارس و حتی جنوب کشور به مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (س) مراجعه کنند. مراجعانی که بیشتر به واسطه پزشکان توانمند به این مرکز آمده‌اند اما از بعضی از بخش‌های این بیمارستان چندان رضایت نداشتند.

معصومه یکی از مراجعه کنندگان در خصوص این بیمارستان گفت: بیمارستان حضرت زینب (س) از نظر برخورداری از پزشکان توانمند بسیار مطلوب است اما باید شرایط بهداشتی این بیمارستان نیز در سطح مطلوبی بماند.

وی بیان کرد: تخت‌های نوزادان و ملافه‌ها باید به سرعت تعویض شوند.

مریم نیز که به تازگی از این بیمارستان خدمات گرفته به خبرنگار مهر گفت: پزشکان خوب و توانمندی در بیمارستان زینبیه فعالیت دارند اما باید وضعیت بهداشت و نظافت بیمارستان نیز در سطح بالایی باشد.

وی گفت: البته نمی‌توان گفت که الان این وضعیت بهداشتی خیلی بد است اما با توجه به حجم مراجعه کنندگان انتظار از این بیمارستان بالاست.

در این رابطه مدیر مرکز آموزشی درمانی زینبیه درمورد شکایت‌های مطرح شده ازاین بیمارستان گفت: من همچین گزارشی را تأیید نمی‌کنم چرا که بهداشت و مسائل کنترل عفونت این بیمارستان به طور مرتب از طریق دانشگاه علوم پزشکی و کارشناسان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و چنین چیزی واقعیت ندارد.

اندیشه جورکش گفت: این بیمارستان قدمت بالایی دارد وب سیاری از بخش‌ها به جز چند بخش بازسازی شده و هتلینگ در آنها اجرا می‌شود و باید گفت که حتی درهمان چند بخش قدیمی که بازسازی نشده‌اند نیز مسائل بهداشتی به طور مرتب رعایت می‌شود.

رئیس بیمارستان زینبیه نیز درخصوص شکایات مردمی ازعملکرد بهداشتی این بیمارستان گفت: واحد شکایت بیمارستان ما همیشه فعال و پیگیری شکایت‌ها انجام می‌شود.

دکتر نوید امیدی فر گفت: فرایند شکایت در کل بیمارستان اطلاع رسانی می‌شود و باید گفت که ما همیشه به دنبال ارائه خدمت با کیفیت بوده‌ایم وخود را ملزم به ارائه قوانین میدانیم.

در ادامه خبرنگارمهر هم از بخش‌های مختلف این بیمارستان به همراه تیم مدیریتی بیمارستان بازدید کرد و مشاهدات خبرنگار مهر از وضعیت مناسب بهداشتی این بیمارستان حمایت می‌کرد.

در عین حال امید می‌رود که این بیمارستان با توجه به چشم انداز تعریف شده در تمام فصول و ماه‌ها از نظر سطوح بهداشتی در چنین وضعیتی قرار گیرد.

کد خبر 4825412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =