شرایط کمی و کیفی آب‌خوان‌های استان البرز وخیم‌ است

کرج - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با اشاره به تامین ۸۰ درصد آب شرب مصرفی استان از طریق آبخوان‌ها، گفت: شرایط کمی و کیفی آب خوان‌های استان وخیم‌ است.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود نجفیان ظهر چهارشنبه در جلسه‌ای که به منظور انعقاد تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) و سواد آبی میان آموزش و پرورش البرز، شرکت آب منطقه‌ای و جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: استان البرز نگاه ویژه ای به طرح داناب دارد، فرهنگ سازی خوبی میان دانش آموزان در خصوص دانش آب شکل گرفته است.

وی ادامه داد: دولت، شورای عالی آب کشور و وزات نیرو نیز معتقد هستند که درست است کارهای سازه‌ای در خصوص آب بسیار انجام شده است اما فرهنگ سازی مدیریت مصرف اهمیت بالایی در دارد که یک مورد مهم طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز افزود: متوسط مصرف آب در یک کشور باید حدود ۴۰ درصد باشد در حالی که در ایران بیش از ۸۰ درصد منابع آبی مصرف می‌شود از خطوط قرمز عبور کرده ایم.

نجفیان با بیان اینکه در استان البرز حدود ۹۶ درصد منابع آبی مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: باید روند مصرف آب اصلاح شود، فرهنگ سازی مصرف آب از مدارس آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو برای فرهنگ سازی در حوزه آب منابعی را اختصاص داده است، گفت: در البرز نیز شرکت آب منطقه‌ای با کمک جهاد دانشگاهی، دانشگاه خوارزمی، آموزش و پرورش در خصوص اصلاح الگوی مصرف اقداماتی را انجام داده اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با اشاره به اینکه از برنامه‌های پژوهشی بر ای بالا بردن سواد آبی استقبال می‌کنیم، گفت: در ایران منابع ملی منحصر به فرد و تجدیدناپذیری در زمینه آب داریم که باید قدر آن را بدانیم.

نجفیان همچنین عنوان کرد: در استان البرز حدود ۸۰ درصد آب شرب مصرفی از آبخوان‌ها است که از لحاظ کیفی و کمی شرایط این آب خوان‌ها به مرور در حال وخیم‌تر شدن است.

کد خبر 4826603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =