افزایش بودجه انجمن و کانون های دانشجویی پیام نور

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور گفت: در راستای توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی بودجه کانون‌ها ۲۷ درصد و بودجه انجمن‌های دانشجویی حدود ۳۰ درصد در سال ۹۸ افزایش یافت.

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد هادی امین ناجی افزود: به منظور افزایش جاذبه برای ورود دانشجویان دکتری به کرسی‌های ترویجی، اجازه برگزاری یک کرسی به جای مقاله دوم در حال برنامه‌ریزی است.

وی افزود: برگزاری کرسی‌های ترویجی سطح و اعتبار علمی دانشگاه پیام نور را افزایش داده است، کرسی‌های ترویجی دانشگاه پیام نور گامی برای شناسایی پژوهشگران و ایجاد انگیزه‌های پژوهشی در آنها و در نهایت ایجاد زمینه‌های مساعد برای رسیدن به کرسی‌های نظریه‌پردازی عنوان شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: تاکنون پنج کرسی ترویجی در دانشگاه‌های پیام نور کشور با هدف افزایش سطح و اعتبار علمی برگزار شده است.

وی ادامه داد: تلاش شده بودجه فرهنگی دانشگاه‌های پیام‌نور با وجود تنگناها در سایر حوزه، آنچه که مصوب بود، محقق شود.

ناجی گفت: با استفاده از روش‌های مختلف همچون ادغام جشنواره‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه‌ای و دانشجو محورکردن فعالیت‌ها، سعی شده تا از اثر منفی کاهش بودجه‌ها با وجود تغییر نرخ‌ها در طول سال، کاسته شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به این مساله، اجرای برنامه‌های دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی جاری بر اساس هم افزایی منطقه‌ای و بهره‌برداری از امکانات مختلف دانشگاه‌های استان‌ها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور تاکید کرد: اکثر فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور کشور دانشجومحور است.

وی یادآور شد: بودجه کانون‌ها در این دانشگاه ۲۷ درصد و انجمن‌ها حدود ۳۰ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته و این افزایش بودجه در راستای توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

ناجی با اشاره به فعالیت ۳۵ نشریه جدید در سال ۹۸ در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور خاطر نشان کرد: ۳۵۰ نشریه در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری در این دانشگاه‌ در سراسر کشور فعالیت دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور تهران برای اولین بار میزبان، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در بخش دانشگاهی در هشتم ماه رمضان سال آینده خواهد بود.

کد خبر 4848440

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha