افزایش بودجه انجمن و کانون های دانشجویی پیام نور

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور گفت: در راستای توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی بودجه کانون‌ها ۲۷ درصد و بودجه انجمن‌های دانشجویی حدود ۳۰ درصد در سال ۹۸ افزایش یافت.

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد هادی امین ناجی افزود: به منظور افزایش جاذبه برای ورود دانشجویان دکتری به کرسی‌های ترویجی، اجازه برگزاری یک کرسی به جای مقاله دوم در حال برنامه‌ریزی است.

وی افزود: برگزاری کرسی‌های ترویجی سطح و اعتبار علمی دانشگاه پیام نور را افزایش داده است، کرسی‌های ترویجی دانشگاه پیام نور گامی برای شناسایی پژوهشگران و ایجاد انگیزه‌های پژوهشی در آنها و در نهایت ایجاد زمینه‌های مساعد برای رسیدن به کرسی‌های نظریه‌پردازی عنوان شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: تاکنون پنج کرسی ترویجی در دانشگاه‌های پیام نور کشور با هدف افزایش سطح و اعتبار علمی برگزار شده است.

وی ادامه داد: تلاش شده بودجه فرهنگی دانشگاه‌های پیام‌نور با وجود تنگناها در سایر حوزه، آنچه که مصوب بود، محقق شود.

ناجی گفت: با استفاده از روش‌های مختلف همچون ادغام جشنواره‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه‌ای و دانشجو محورکردن فعالیت‌ها، سعی شده تا از اثر منفی کاهش بودجه‌ها با وجود تغییر نرخ‌ها در طول سال، کاسته شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به این مساله، اجرای برنامه‌های دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی جاری بر اساس هم افزایی منطقه‌ای و بهره‌برداری از امکانات مختلف دانشگاه‌های استان‌ها است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور تاکید کرد: اکثر فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور کشور دانشجومحور است.

وی یادآور شد: بودجه کانون‌ها در این دانشگاه ۲۷ درصد و انجمن‌ها حدود ۳۰ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته و این افزایش بودجه در راستای توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

ناجی با اشاره به فعالیت ۳۵ نشریه جدید در سال ۹۸ در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور خاطر نشان کرد: ۳۵۰ نشریه در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری در این دانشگاه‌ در سراسر کشور فعالیت دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور تهران برای اولین بار میزبان، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در بخش دانشگاهی در هشتم ماه رمضان سال آینده خواهد بود.

کد خبر 4848440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =