۱۲ اسفند ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸

ناصری در گفتگو با مهر:

تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در «نهاجا» مشاهده نشده است

تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در «نهاجا» مشاهده نشده است

رئیس اداره بهداشت نیروی هوایی ارتش گفت: با اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام شده است، هیچ مورد ابتلا به کرونا در «نهاجا» وجود ندارد.

شهروز ناصری رئیس اداره بهداشت نیروی هوایی ارتش در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات نهاجا برای مبارزه با ویروس کرونا، اظهار داشت: در پی درخواست وزیر بهداشت و رئیس ستاد نیروهای مسلح و لبیک هیئت رئیسه آجا، مبنی بر امداد رسانی به بیماران با شرایط خاص ویروس تنفسی در اپیدمی اخیر، قرارگاه پدافند به دستور فرماندهی نیروی هوایی در اداره بهداشت این نیرو تشکیل شد.

وی افزود: البته اداره بهداشت نیروی هوایی ارتش قبل از ورود ویروس کرونا به کشور و در زمانی که این بیماری در چین بود، جلسات متعددی برای پیش آمادگی برگزار کرد تا از فرآیند آمادگی و اطلاع از کرونا عقب نمانیم.

رئیس اداره بهداشت نیروی هوایی ارتش گفت: از همین رو کلیه ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌های استاندارد کشوری و لشگری اخذ و در زمان مناسب به کلیه پایگاه‌های سراسر کشور ارسال شد و از همین رو تاکنون خوشبختانه مورد ابتلا به این ویروس در نیروی هوایی وجود نداشته است.

سرهنگ ناصری افزود: خود نیروی هوایی ارتش نیز نسبت به تولید لباس حفاظت فردی توسط فرماندهی آمایش،  تولید مواد شوینده توسط پایگاه بوشهر و تولید مواد ضدعفونی اقدام کرده است.

وی تاکید کرد: اقدامات قرنطینه‌ای، ضدعفونی در کلیه آسایشگاه‌های آموزشی و سربازی به تناوب انجام می‌شود و تجمعات غیرضروری لغو شده است. همچنین پروتکل‌های حفاظتی برای بهداشت فردی که یکی از آن شستشوی مستمر دست‌ها با آب و صابون و دیگری عدم لمس صورت توسط دست است که آنها از اصول اساسی پیشگیری از ابتلا به کرونا محسوب می شود، به کلیه پایگاه‌ها ابلاغ شده است.

رئیس اداره بهداشت نهاجا اضافه کرد: سامانه‌های سیار و بیمارستان‌های صحرایی ما نیز آماده شده است تا در صورت اعلام نیاز وزارت بهداشت، طبق توافقی که پیش‌تر داشتیم به مناطق دور دست اعزام شوند.

سرهنگ ناصری تصریح کرد: در نیروی هوایی ارتش اولویت ما حفظ سلامت پرسنل خود و همچنین حفظ ظرفیت‌های عملیاتی نیرو بوده است و به دستور هیئت رئیسه آجا و فرمانده نیروی هوایی، کمک به دولت در زمینه مقابله با این بیماری در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات پیشگیرانه‌ای که پیش‌تر توسط نیروی هوایی ارتش انجام شد، به‌رغم درگیری کشور با ویروس کرونا، ما در نیروی هوایی هیچ درگیری با این بیماری نداشته‌ایم.

 رئیس اداره بهداشت نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: بیمارستان بعثت با موافقت هیئت رئیسه آجا در کنار بیمارستان هاجر به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های معین کرونا در سراسر کشور اعلام شده و در حال حاضر به خدمت رسانی به مردم در قالب «مردم یاری» مشغول است.

کد خبر 4866836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha