۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۰۱

مهر گزارش می‌دهد

خداحافظی دراماتیک با قادر آشنا/چرخش تکراری مدیران در وزارت ارشاد

خداحافظی دراماتیک با قادر آشنا/چرخش تکراری مدیران در وزارت ارشاد

با خروج قادر آشنا از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی وزارت ارشاد بار دیگر دست به چرخش مدیران عالی در این وزارتخانه زد و نشان داد اعتقادی به استفاده از ظرفیت نیروهای تازه نفس و جوان ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در روزهای پایانی سال جاری و در حالی که مؤسسات سه‌گانه معاونت فرهنگی کماکان وضعیت کاری کارمندانشان را برای سال آینده و به منظور انجام فرآیند ادغام به روشنی اعلام نکرده‌اند، قادر آشنا مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که از وی به عنوان گزینه اصلی مدیریت مؤسسه ادغام شده جدید یاد می‌شد از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرکز هنرهای نمایشی کوچانده شد.

صالحی که کمی بیش از یک سال قبل از این خود آشنا را از مؤسسه آموزشی وابسته به معاونت هنری به مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی آورده بود این بار نیز در اقدامی عجیب وی را بار دیگر به مدیریت تئاتر بازگرداند.

حکم تازه آشنا در حالی صادر شده است که وی به تازگی با قرار گرفتن در سمت قائم مقامی نمایشگاه کتاب تهران سکان اصلی مدیریت این رویداد را بر عهده داشت و تصمیمات مهم این رویداد اعم از ساماندهی بخش درآمدزایی و تبلیغات و نیز انتخاب بانک عامل جدید و برنامه‌ریزی بلند مدت برای استفاده از ظرفیت بانک تازه را ساماندهی کرده بود.

اما این انتخاب و خروج نابهنگام آشنا از مؤسسه نمایشگاه‌ها دارای چه معنایی است؟ به نظر می‌رسد نخستین موضوع در این زمینه عدم حضور آشنا در ترکیب تازه مؤسسه ادغامی تازه معاونت باشد که زمینه انتقال او به مرکز هنرهای نمایشی را فراهم ساخته است. محسن جوادی طی روزهای اخیر در گفتگو با یکی از رسانه‌ها از پایان ایجاد چارت تازه این مؤسسه و ابلاغ و رسانه‌ای کردن آن پس از تعطیلات نوروز خبر داده بود.

از سوی دیگر خالی ماندن صندلی مدیرعاملی مؤسسه نمایشگاه‌ها به معنی چرخش پرمعنی وزارت ارشاد برای برگزار نکردن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال آتی نیز هست. طی روزهای اخیر و با توجه به موج شیوع بیماری کرونا و میسر نبودن احتمالی برگزاری نمایشگاه کتاب تا پایان تابستان به نظر می‌رسد گزینه عدم برگزاری این رویداد پررنگ‌تر شده و تا پایان موضوع ادغام مؤسسات تابع وزارت و ایجاد ساختار تازه درباره این مؤسسه صندلی مدیرعاملی آن نیز خالی خواهد ماند.

برخی رسانه‌ها در همین زمینه صحبت از حضور محمد سلگی رئیس سابق اداره کتاب و مدیر پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات در مؤسسه نمایشگاه‌ها کرده اند که البته در این زمینه هنوز سلگی و وزارت ارشاد اظهار نظری نداشته‌اند.

سوال پایانی این گزارش اما از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چرا با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع جوانگرایی و استفاده از ظرفیت نیروهای تازه نفس در مدیریت کشور کماکان اصرار به استفاده چرخشی از مدیران در این وزارتخانه دارد و عملاً اعتقاد به این مساله مدیریتی از خود نشان نمی‌دهد.

کد خبر 4880837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha