۹۸، سال سخت اقتصاد ایران

رئیس کل بانک مرکزی گفت: سال ١٣٩٨، سال بسیار سختی بود و کشور به صورت ناجوانمردانه و ظالمانه‌ای، آماج شدیدترین طوفان‌های اقتصادی قرار گرفت که هر کدام برای فروپاشی یک اقتصاد کفایت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در یادداشتی نوشت: سال ١٣٩٨، سال بسیار سختی بود. کشورمان به صورت ناجوانمردانه و ظالمانه ای، آماج شدیدترین طوفان های اقتصادی قرار گرفت که هر کدام برای ازهم گسستن و فروپاشی یک اقتصاد کفایت می کرد.

وی افزود: تحریم های خودسرانه و یکجانبه آمریکا، شوک شدید صادرات نفت، اعمال محدودیت شدید در مبادلات بانکی و در آخر گسترش ویروس کرونا در کشور، بانک مرکزی را در شرایط بسیار دشواری قرار داد که هم باید ثبات اقتصادی را تامین می کرد و هم این شوک ها را خنثی می کرد.

به گفته همتی، بانک مرکزی، با کمک همکاران در دولت و حمایت‌های بی بدیل همه ارکان کشور، تا به امروز این آزمون را با توجه به همه دشواریها و شرایط سخت حاکم، پشت سرگذاشته است.

وی اظهار داشت: اتفاقات امروز  که در کشورهای توسعه یافته ضربه بسیار سختی به اقتصاد آنها وارد کرده و ضررهای سنگینی بر مردم و اقتصاد آنها واردکرده است، گواهی است بر اینکه، بانک مرکزی ایران، درحدتوان خود توانسته بسیاری از ضربه ها را خنثی و از آسیب شدید به اقتصاد ، تا حد زیادی جلوگیری نماید.

وی افزود: همزمان، اصلاحات بسیار مهمی نیز در سیاست گذاری اقتصادی کشور، چه در بخش ارز و چه در بخش پول، اتفاق افتاده است که بتدریج ثمرات آن آشکار خواهد شد.

همتی گفت: همکاران من تمام تلاش خود را بکار بستند، ولی با  این حال، صمیمانه از تک تک مردم عزیز بابت تمام کاستی ها پوزش می خواهم و همزمان نیز از مردم عزیز بابت حمایت های خود از بانک مرکزی با تمام وجود تشکر و قدردانی کرده و امیدوارم سال آینده، سال بهروزی، سلامتی و موفقیت برای تک تک مردم، خصوصاً همکاران تلاشگر نظام بانکی، باشد و درسایه توجه همگان به توصیه های بهداشتی و رعایت دقیق پروتکل های آن، شاهد ریشه کن شدن هرچه سریعتر ویروس منحوس کرونا باشیم.

کد خبر 4882608

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha