دستگیری ۲ سارق خودرو/ متهمان به ۶ فقره سرقت خودرو اعتراف کردند

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی از دستگیری و انهدام باند ۲ نفره سارقان خودرو در سیزدهم فروردین ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در تشریح این خبر اظهار کرد: بیست و هشتم اسفند ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت خودرو مزدا ۳ به دادخواهی یک از شهروندان برای رسیدگی تخصصی توسط کلانتری ۱۰۲ پاسداران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی پرونده برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه چهارم دعوت و اظهار داشت، ساعت ۸ شب چهارشنبه بیست و هفتم اسفند ماه سال گذشته خودرو مزاد ۳ خود را جلوی درب منزل پارک کرده بودم که پس از ساعتی متوجه شدم به سرقت رفته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات میدانی از محل سرقت، مشخص شد، دو موتور سوار در کنار خودروی مال باخته متوقف و ترک نشین موتورسیکلت با باز کردن درب خودرو آن را سرقت کرده است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی توضیح داد: کارآگاهان پایگاه چهارم در جریان رسیدگی پرونده بودند که ششم فرودین ماه امسال، عوامل گشت کلانتری ۱۰۲ پاسداران هنگام گشت زنی در اتوبان شهید همت خودرو مسروقه مزدا ۳ مربوط به شاکی را با دو سرنشین مشاهده کردند و پس از تعقیب خودرو در نهایت در خیایان ۱۶ متری مجیدیه، خودروی مزدا ۳ را متوقف و موفق می‌شوند راننده آن را دستگیر کنند.

سرهنگ نثاری تصریح کرد: در این هنگام سرنشین خودرو با جابجا شدن و قرار گرفتن پشت فرمان با سرعت سرسام آور از محل متواری می‌شود که با توجه به فاصله زمانی پیش آمده عوامل گشت کلانتری خودرو سرقتی را تعقیب و به صورت رها شده در حوالی خیابان مجیدیه جنوبی کشف و به پارکینگ انتقال می‌دهند.

وی با بیان اینکه پس از تحویل راننده خودرو به پایگاه چهارم مشخص می‌شود متهم سابقه دار بوده و پیش تر تحت عناوین متعدد کیفری دستگیر شده است، ادامه داد: راننده خودرو در بازجویی‌های اولیه معترف شد، خودرو را دوستش بنام جمشید که او نیز دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت خودرو و لوازم خودرو می‌باشد حدود ۴ روز قبل سرقت کرده است و قرار بوده خودرو را در محلی خلوت اوراق کند.

نثاری با اشاره به اینکه در گام بعدی تحقیقات پلیسی، مخفیگاه جمشید شناسایی شد، افزود: با هماهنگی‌های قضائی تیمی از کارآگاهان موفق شدند در سیزدهم فروردین ماه دومین متهم پرونده را در مخفیگاهش دستگیر کنند و در بازرسی از آن محل، تعدادی مدارک مربوط به چند خودرو کشف کنند که با استعلام مدارک مکشوفه مشخص گردید همگی دارای سابقه سرقت می‌باشند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه متهم پیش از انتقال به پایگاه چهارم به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت که پس از سرقت خودرو، لوازم قابل فروش خودرو را به صورت اینترنتی می‌فروختیم، اضافه کرد: تا کنون متهمان به ۶ فقره سرقت خودرو و فروش لوازم خودروهای سرقتی اعتراف و هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۱۵ تهران با صدور قرار تأمین مناسب برای تحقیقات تکمیلی و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار تیم مبارزه با سرقت خودرو پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار دارند.

کد خبر 4893060

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =