پنهانکاری صهیونیستها درباره آمار مبتلایان به کرونا در قدس شرقی

در حالی که به نظر می رسد که قدس شرقی اشغالی خالی از هر کرونایی است اما برخی گزارش ها از پنهانکاری صهیونیستها در این زمینه حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، القدس العربی فاش کرد: در حالی که به نظر می رسد که قدس شرقی اشغالی خالی از هر کرونایی طبق آنچه وزارت بهداشت اسرائیل منتشر می کند، است؛ اما شاهدان عینی و برخی مراکز از وجود دهها مبتلا به کرونا در این شهر اشغالی خبر می دهند.

القدس العربی نوشت: وزارت بهداشت فلسطین اختیاراتی در داخل قدس شرقی ندارد و ارائه اطلاعات درباره مبتلایان به کرونا در این شهر فقط در دست وزارت بهداشت اسرائیل است. فادی الهدمی وزیر امور قدس فلسطین تاکید کرد:« وزارت بهداشت اسرائیل آمار دقیقی از مبتلایان به کرونا در قدس شرقی اشغالی به دلایل سیاسی نمی دهد. این مانع از شیوع کرونا نمی شود و اسرائیل عمدا فلسطینی ها  و کادر درمانی فلسطینی را در شهر بدون اطلاع نگه داشته است. در حالی که می توان از آمار دقیق مبتلایان در دنیا مطلع شد اما امکان اطلاع از شمار مبتلایان در قدس شرقی اشغالی وجود ندارد. اسرائیل به عنوان اشغالگر باید اطلاعات دقیقی که دارد را بیان کند زیرا سانسور این اطلاعات غیرقانونی و نقض آشکار قانون بین المللی است».

این رسانه می نویسد: دفتر امور انسانی وابسته به سازمان ملل آنچه الهدمی گفت را تایید می کند و این دفتر در گزارشی آورده است: «همچنان شمار دقیق متبلایان به کرونا در قدس مشخص نیست».

القدس العربی گزارش داد: وزارت بهداشت اسرائیل واکنشی به این موضوع نشان نداده است. بر اساس گزارش های فلسطینی و اسرائیلی، شمار ساکنان فلسطینی در قدس شرقی بیش از ۳۴۰ هزار نفر است. در سایه عدم اطلاع رسانی اسرائیل از مبتلایان در قدس شرقی، کسانی که ابتلای آنها به کرونا مشخص شده است از طریق شبکه های اجتماعی آنرا بیان کرده اند. در شهر سلوان در جنوب مسجد الاقصی یک شهروند فلسطینی روز شنبه ۱۱ آوریل از ابتلای خود به کرونا خبر داد و از کسانی که با وی در ارتباط بوده اند خواست که از ابتلا یا عدم ابتلای خود به کرونا از طریق معاینات مطمئن شوند.

این رسانه اعلام کرد: در روز  یکشنبه ۱۲ آوریل هم مرکز وادی حلوه که یک مرکز حقوق بشری غیررسمی است اعلام کرد که شمار مبتلایان در سلوان و محله راس العامود در قدس شرقی به ۱۹ نفر رسیده و اینکه شمار مبتلایان روبه افزایش است.

القدس العربی نوشت: گزارش های تایید نشده از دهها مورد ابتلا به کرونا در محله های قدس شرقی حکایت دارد.

کد خبر 4900716

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =