رزمایش کمک مومنانه در اوقاف کرمان/ همدلی در ماه خدا ادامه دارد

کرمان – رزمایش کمک مومنانه در قالب ارائه بسته‌های حمایتی به شش هزار و ۶۰۰ خانوار، گوشه‌ای از همیاری طی ماه رمضان در حوزه وقف است.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: همزمان با ماه مبارک رمضان رزمایش کمک مومنانه در استان کرمان نیز رونق گرفته است در حالی شیوع کرونا اقتصاد و درآمد بسیاری از خانوارها به خصوص قشر آسیب پذیر را تحت تأثیر قرار داده که در این میان کمک و همیاری به هم نوع در جامعه رونق گرفته است.

اقشار مختلف جامعه سعی می‌کنند با شناسایی افراد نیازمند بسته‌های حمایتی را تهیه و بین اقشار مختلف به خصوص در حاشیه شهرها، مناطق محروم و اقشاری که تحت تأثیر کرونا درآمد خود را از دست داده‌اند توزیع کنند.

در این میان در حوزه وقف نیز با شیوع کرونا همدلی و همراهی برای کمک به مردم افزایش یافت. استفاده از توان نیروهای جوان در بقاع متبرکه و برخی از هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای امامزاده‌ها در راستای تولید ماسک و الکل طبی گوشه‌ای از اقدامات اوقاف بود که همچنان ادامه دارد.

با آغاز ماه رمضان اقدامات حمایتی در حوزه وقف افزایش یافت و حالا در سالروز ولادت امام حسن (ع) همایش کمک مومنانه رقم خورده است

با آغاز ماه رمضان اما اقدامات حمایتی در حوزه وقف متوقف نشد و حالا در سالروز ولادت امام حسن (ع) همایش کمک مومنانه در حوزه وقف رقم خورده است و بار دیگر وقف به عنوان یکی از قوانین مترقی اسلام در حوزه اسلامی تبلور یافته است.

طی ماه رمضان در کنار توزیع افطاری بین اقشار کم درآمد، شش هزار و ۶۰۰ بسته حمایتی نیز برای توزیع بین محرومان در نظر گرفته شده است و سفره‌های افطار و سحری این قشر نیز در این ایام رونق خواهد گرفت.

توزیع بسته‌های حمایتی و افطار بین نیازمندان

مدیرکل اوقاف استان کرمان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه اداره اوقاف استان کرمان همزمان با سایر ادارات اوقاف در کشور طرح و برنامه ویژه ای را در این زمینه در دستور کار قرار داد.

حجت السلام علی جلالی گفت: اجرای طرح ضیافت همدلی و تهیه افطاری در مراکز افق که در امامزاده‌های استان کرمان مستقر هستند یکی از اقدامات است که در دستور کار قرار دارد و سعی شد این وعده‌های غذایی بین اقشار محروم جامعه توزیع شود.

۶۶۰۰ بسته حمایتی بین مردم توزیع می‌شود

مدیرکل اوقاف استان کرمان بیان کرد: در کل کشور ۱۱۰ هزار بسته حمایتی آماده شده است که ارزش هر بسته ۲۵۰ هزار تومان است که سهم استان کرمان ۶ هزار بسته بود که با تلاش صورت گرفته ۶۰۰ بسته نیز از میزان تعهدات فراتر رفتیم و امیدواریم تا پایان ماه رمضان حتی از این رقم هم بیشتر شود.

حجت السلام جلالی گفت: این بسته شامل ۱۰ قلم از مواد غذایی مورد نیاز مردم و تولید داخل کشور است و بودجه آن نیز از سه منبع اجرای واقفین، مراکز افق و موقوفات و متولیان تأمین شده است.

وی در خصوص جامعه هدف نیز گفت: سعی و برنامه ریزی در این راستا است که جامعه هدف تکراری نباشد و بسته‌ها از امروز که ولادت امام حسن (ع) است تا روز وفات امام علی (ع) توزیع می‌شود.

فعالیت حوزه وقف در حمایت از اقشار کم درآمد قابل تقدیر است

امام جمعه کرمان نیز با حضور در رزمایش کمک مومنانه واقفین کرمان گفت: جا دارد به همه عزیزانی که در عرضه کمک رسانی به همنوعان و افراد محروم جامعه در ایام ماه رمضان و در زمان شیوع کرونا همت کرده‌اند تبریک عرض کنم این کار یکی از نمادهای فرهنگ همیاری و انقلابی گری در ایران الاسمی است که هر روز ابعاد گسترده‌ای می‌گیرد.

وی بیان کرد: ما در یک آزمون بزرگ قرار گرفته‌ایم و همه باید از آن سر بلند خارج شویم و امیدوار هستیم هر چه زودتر از این شرایط خارج و به وضعیت عادی باز گردیم اما باید بدانیم که این شرایط می‌گذرد و در نهایت کارهایی که انجام داده‌ایم این ماندگار می‌شود.

همیاری باید به فرهنگ تبدیل شود

وی همیاری و همدلی را یکی از رفتار بسیار بارز و نقطه قوت مردم ایران در مقایسه با سایر کشورها دانست و افزود: همیاری و همدلی باید به عنوان یک فرهنگ بارز در کشور باقی بماند و پرورش یابد.

کاری که امروز انجام شده است نشان می‌دهد وقف تا چه میزان در صحنه عمل می‌تواند بار مشکلات را از دوش مردم بردارد

وی اوج این همیاری را در ماه رمضان دانست و افزود: باید از اداره اوقاف کرمان تشکر ویژه کرد زیرا وقف را به سمت یک کار مملو از کرامت و سخاوت سوق داده‌اند.

وی ارائه هزاران بسته به نیازمندان که همگی از تولیدات داخلی است و مطابق با نیاز مردم تهیه و به صورت هدفمند بین اقشار نیازمند توزیع می‌شود را بسیار ارزشمند دانست و از مدیرکل اوقاف استان کرمان در این زمینه تقدیر کرد.

وی اجرای نیت واقف را بسیار ارزشمند دانست و گفت: کاری که امروز انجام شده است نشان می‌دهد وقف تا چه میزان در صحنه عمل می‌تواند بار مشکلات را از دوش مردم بردارد.

وی برتوجه بیشتر مردم بر فرهنگ وقف تاکید کرد و ادامه داد: بخش قابل توجهی از اقدامات در این بخش در امور و کارهای خیر است که در شرایط کنونی بسیار با اهمیت می‌باشد.

اداره اوقاف کرمان طی ماه‌های اخیر تلاش بسیاری برای جذب وقف در حوزه نیازهای روز جامعه انجام داده که می‌تواند در محرومیت زدایی در کرمان راهگشا باشد.

کد خبر 4920763

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =