دانشجویان نمونه کشوری با توجه به شرایط جدید انتخاب می شوند

معاون امور دانشجویان سازمان امور دانشجویان گفت: از دانشگاه ها خواسته ایم شیوه انتخاب دانشجویان نمونه را با توجه به شرایط جدید به معاونت دانشجویان داخل سازمان را ارائه کنند.

محمدرضا علم در گفتگو با خبرنگار مهر در زمینه شیوه انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید گفت: از دانشگاه ها خواسته ایم تا نظرات خود را در این خصوص به معاونت دانشجویان داخل سازمان ارایه کنند.

وی ادامه داد: از معاونان دانشجویی دانشگاه ها خواسته ایم که هر برنامه و نظری در خصوص چگونه برگزار شدن و انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید دارند ارسال کنند.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: فراخوان دانشجویان نمونه مرداد ماه سال جاری خواهد بود برهمین اساس تا آن زمان دانشگاه ها فرصت دارند برنامه و نظرات خود را در خصوص شیوه انتخاب دانشجویان نمونه در شرایط جدید اعلام کنند.

به گزارش مهر، تمامی دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و پژوهشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، همچنین دانشگاه‌های، پیام نور و فرهنگیان می‌توانند در این جشنواره دانشجویان نمونه کشوری شرکت کنند.

تمام مراحل ثبت نام و مرحله داوری دانشگاهی و داوری مرحله کشوری در سامانه الکترونیکی انجام می‌پذیرد و فرآیند داوری جشنواره دانشجوی نمونه در دو مرحله دانشگاهی و کشوری صورت می‌گیرد.

در مرحله نخست انتخاب دانشجویان نمونه، دانشجویان متقاضی در سطح دانشگاه به رقابت می‌پردازند و آن دسته از دانشجویانی که برترین امتیازات را بر اساس آیین‌نامه و صرف نظر از حد نصاب‌های آن کسب کرده‌اند، به عنوان برگزیدگان دانشگاهی مورد تقدیر دانشگاه قرار می‌گیرند و آن تعداد از متقاضیان که شرایط معرفی به مرحله دوم را کسب کرده‌اند به دبیرخانه مرکزی معرفی می‌شوند.

سال گذشته علاوه بر دانشجویان دانشگاه های تحت پوشش وزارتخانه های علوم و بهداشت دانشجویان دانشگاه آزاد نیز در  مراسم دانشجویان نمونه کشوری انتخاب و تقدیر شدند.

کد خبر 4923428

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =