مجادله رئیس کمیته المپیک باعضو هیات اجرایی برسر کمیسیون ورزشکاران

حواشی که از ماه‌ها پیش کمیسیون ورزشکاران و فعالیت‌هایش را تحت‌الشعاع قرار داده، تا آنجا پیش رفته که باعث مجادله رئیس کمیته ملی المپیک با نماینده این کمیسیون در هیات اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شصت و دومین نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک که روز یکشنبه به ریاست سیدرضا صالحی امیری در محل این کمیته برگزار شد، با حواشی مهمتر از متن همراه بود که حکایت از بحث و مجادله لفظی طرفین دارد.

این مجادله بر سر کمیسیون ورزشکاران و موضوعات مرتبط با آن ایجاد شده است. صالحی امیری یک طرفِ آن بوده و طرف دیگر هم هادی ساعی تنها نماینده کمیسیون ورزشکاران در هیأت اجرایی قرار داشته است.

بحث و جدل هم بر سر اظهارات اخیر هادی ساعی در مورد اقدامات کمیته ملی المپیک برای تدوین آئین نامه کمیسیون ورزشکاران ایجاد شده است. وی در گفتگویی که با خبرگزاری مهر داشت، با تاکید بر اینکه مانع برگزاری جلسات کمیسیون ورزشکاران شده‌اند، مدعی شد که کمیته ملی المپیک به دنبال تدوین آئین نامه دلخواه خود است تا تصمیم گیری ها و جابه جایی جدید را بر اساس آن انجام دهند.

همین گفتگو و موارد مطرح در آن در کنار پیگیری‌هایی که ساعی در مورد استعلام کمیته ملی المپیک از کمیته بین المللی المپیک داشت، محل بحث میان رئیس کمیته ملی المپیک و هادی ساعی در نشست اخیر هیأت اجرایی شد.

با این اوصاف باید منتظر اتفاقاتی جدید پیرامون کمیسیون ورزشکاران بود، کمیسیون که ۲.۵ سال از اولین انتخابات و آغاز به کار قانونمند آن می‌گذرد و می‌توانست به مهمترین و تاثیرگذارترین کمیسیون در بدنه کمیته ملی المپیک فعالیت داشته باشد اما برخی انتقادها و حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون چگونگی فعالیت‌های این کمیسیون، آن را امروز به منفعل‌ترین و در عین حال پر سر و صدا ترین کمیسیون ۱۷ گانه کمیته تبدیل کرده است.

انتقادها پیرامون فعالیت کمیسیون ورزشکاران تقریباً از دی ماه سال گذشته شکل جدی و رسانه‌ای به خود گرفت؛ آنجا که با وجود پایان دوره یک ساله رئیس و نایب رئیس، اقدامی برای انتخابات دوباره متصدیان این دو پست انجام نشد. این موضوع در کنارِ برگزار نشدن متوالی و منظم جلسات کمیسیون و نگرفتن خروجی مؤثر و مشخص از اندک نشست‌های برگزار شده، به تدریج منجر به اعتراض برخی از اعضا و در نهایت اعلام استعفای آنها شد.

«دو قهرمان پست گرفتند و تمام / کمیسیون تعطیلِ ورزشکاران» و «استعفای قهرمان معترض / انحلال کمیسیون ورزشکاران کمیته المپیک» عنوان گزارش‌های خبرگزاری مهر است که در آنها به طرح و بررسی همین معضلات پرداخته شد. همچنین هادی ساعی که صحبت‌های اخیرش با واکنش ریاست کمیته مواجه شده پیش از این هم در گفتگویی با عنوان «بازی خطرناک داخل کمیته المپیک / استفاده از آئین نامه جعلی» انتقادهایی را مطرح کرده بود.

کد خبر 4939466

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =