۲۷ هزار نفر از بیمه اجتماعی روستائیان بهره مند شدند

شهرکرد- رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۷ هزار نفر از بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در این استان بهره مند شدند.

جعفر شاه بندری در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه رانندگان حمل بار و مسافر که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در روستاها و مناطق عشایری سکونت دارند می‌توانند از این بیمه بهره‌مند شوند، گفت: در آذرماه سال گذشته صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان رتبه نخست کشور را در جذب بیمه شده کسب کرد.

وی گفت: همچنین استان چهارمحال و بختیاری رتبه دوم و سوم را به ترتیب در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در تمدید بیمه شدگان به خود اختصاص داد.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در سال گذشته جمعیت هدف استان ۱۶۳ هزار و ۵۱۳ نفر بود که ۲۷ هزار و ۷۱۷ نفر از مزایای این بیمه برخوردار شدند.

۲۶ هزار نفر در روستاهای چهارمحال و بختیاری بیمه اجتماعی روستاییان هستند

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در مناطق روستایی ۹۶ هزار و ۹۸۵ نفر حائز شرایط بودند که ۲۶ هزار و ۲۷۸ نفر بیمه شدند.

وی تصریح کرد: جمعیت هدف در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ۶۶ هزار و ۵۲۹ نفر برآورد شده که تاکنون دو هزار و ۴۳۹ نفر بیمه شدند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در حال حاضر بیش دو هزار نفر از مستمری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها و ارائه شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس بیمه شوند و برای تمدید نیازی به حضور در کارگزاری نیست مگر اینکه دسترسی به فضای مجازی وجود نداشته باشد.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: فروشگاه‌های عرضه مرغ و ماهی نیز می‌تواند از این بیمه بهره‌مند شوند.

تمهیدات لازم برای پوشش بیمه بافندگان فرش اندیشیده شود

وی با بیان اینکه متأسفانه افراد فاقد پوشش بیمه‌ای در استان کم نیستند گفت: فعالان عرصه صنایع دستی نیز با تأیید این سازمان می‌توانند از این بیمه بهره ببرند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بافندگان فرش که تعداد زیادی هستند و متأسفانه هنوز به این صندوق معرفی نشدند و متولیان امر آن‌گونه که باید کمک نکردند نیز می‌توانند از این بیمه بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: بهره مندی عشایر از خدمات بیمه عشایر زمینه‌ای برای آسایش آنها در دوران سالمندی فراهم می‌کند.

۱۲۰ هزار نفر عشایر در چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کنند

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بسیاری از جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با خدمات این بیمه آشنا نیستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ هزار نفر عشایر در چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کنند، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از این عشایر از خدمات بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بهره مند هستند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بسیاری از عشایر چهارمحال و بختیاری در استان‌های دیگر از جمله خوزستان اقدام به عضو شدن در این صندوق کرده اند و امار آنها جزو آمار چهارمحال و بختیاری ثبت نشده است.

وی بیان کرد: بیش از ۲۳۰ شغل در بخش کشاورزی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است که بیشتر افراد این استان می‌توانند از خدمات این بیمه بهره مند شوند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: تمهیدات لازم برای بهره مندی مردم از بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این استان اندیشیده شده است.

وی گفت: بازنشستگی، مستمری از کار افتادگی مستمری فوت از مزایای صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان روستاییان است.

کد خبر 4940674

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =