۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر شهرهای جدید تحویل متقاضیان نشد

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: از مجموع ۳۶۰ هزار و ۵۳۰ واحد مسکن مهر شهرهای جدید تا کنون، ۲۶۱ هزار و ۷۸۶ واحد تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک عامل بخش مسکن، حبیب الله طاهرخانی اعلام کرد: از مجموع ۳۶۰ هزار و ۵۳۰ واحد مسکونی در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت در قالب مسکن مهر در این شهرها، تاکنون نزدیک به ۲۶۲ هزار واحد مسکونی و به طور دقیق ۲۶۱ هزار و ۷۸۶ واحد تحویل متقاضیان شده است.

بنا بر اعلام طاهرخانی، هم اکنون کارت قسط برای بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر به منظور پرداخت اقساط ماهانه این تسهیلات نیز برای ۲۴۸ هزار و ۶۲۴ واحد مسکن مهر صادر شده است.

وی همچنین از اتمام عملیات نازک کاری بیش از ۳۳۵ هزار واحد مسکونی معادل ۳۳۵ هزار و ۱۳۹ واحد در شهرهای جدید کشور خبر داد و افزود: این آمارها مربوط به پایان سال ۹۸ است و وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید اراده دارد و برنامه ریزی کرده است که تا پایان نیمه اول سال جاری، کار ساخت همه واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید به اتمام برسد و پرونده ساخت این واحدها بسته شود.

وی همچنین با تشریح عملکرد ساخت مسکن مهر در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به ۴۴ هزار واحد مسکونی به متقاضیان و مالکان این واحدها تحویل داده شد. همچنین برای بیش از ۳۴ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید کشور نیز کارت قسط صادر شد و به همین تعداد، مالکان مسکن مهر بازپرداخت اقساط ماهانه تسهیلات خود به بانک عامل بخش مسکن را آغاز کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از سوی دیگر در سال ۹۸ بیش از ۲۳ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید معادل ۲۳ هزار و ۴۳۵ واحد به مرحله اتمام نازک کاری رسیده و کار نازک کاری این واحدها تمام شد.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با ساخت واحدهای مسکن مهر و تکمیل این پروژه در سال گذشته و سال جاری، طرح اقدام ملی مسکن نیز در شهرهای جدید دنبال شد.

تفاوت‌های طرح ملی مسکن با طرح مسکن مهر

طاهرخانی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی از تجربیات مسکن مهر درس‌های زیادی گرفته شد، گفت: طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید با چند تفاوت عمده نسبت به مسکن مهر در دست انجام است.

وی ادامه داد: مهمترین ویژگی و تفاوت این طرح با مسکن مهر، مکان یابی ساخت واحدهاست که تلاش شده است در مکان‌های مرغوب و برخوردار از خدمات زیربنایی احداث شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: از سوی دیگر تلاش شده است تراکم ساختمان‌های طرح اقدام ملی مسکن کمتر از مسکن مهر باشد به عنوان مثال متوسط تعداد طبقات در این طرح در شهرهای جدید حدود ۵ تا ۶ طبقه است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: همچنین در نحوه ساخت این واحدها، مصالحی که در ساخت آنها به کار گرفته می‌شود و موضوع نازک کاری و نمای ساختمان توجه ویژه ای شده است که این مشخصات نیز طرح اقدام ملی مسکن را از طرح مسکن مهر متمایز می‌کند.

کد خبر 4953484

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =