اعمال سیاست‌های تشویقی برای سربازان دارای غیبت

اراک- رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی گفت: حکم حبس برای سربازانی اعمال نمی‌شود که خدمت وظیفه عمومی را نیمه‌کاره رها و خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان قضائی در استان‌ها تشکیل می‌شود و در نواحی و شهرستان‌ها به اذن خاص می‌توان دادسرا و دادگاه نظامی تشکیل داد و در استان مرکزی تنها در مرکز استان این سازمان وجود دارد.

عبداللهی افزود: جرایمی از قبیل جرایم خاص نظامی و انتظامی، جرایم عمومی، جرایم امنیتی کارکنان نیروهای مسلح، جرایم طبقه بندی شده و تخلفات مربوط به وزارت اطلاعات، جرایم ضابطین نظامی و… در دادگاه‌های نظامی رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان مرکزی بیان کرد: سازمان قضائی نیروهای مسلح و دادستان نظامی در راستای حفظ حقوق عامه اقداماتی انجام می‌دهد.

عبداللهی عنوان کرد: احیای حقوق عامه ممکن است، از طریق نظامی‌ها مورد خدشه قرار گیرد، که در این حوزه دادسرای نظامی وارد می‌شود که در این خصوص جلسات خوبی برگزار شده و پیگیری شده است.

وی گفت: پیشگیری از وقوع جرم شورایی در دادگستری و سازمان قضائی نیروهای مسلح دارد. تعدادی از جرایم حوزه نظامی مانند جرم نظامیان در اغتشاشات، جرایمی که امنیت را بر هم می‌زند و… وجود دارد که پیشگیری از آن با سازمان قضائی است.

عبداللهی عنوان کرد: آموزش یگان‌ها برای پیشگیری از جرایم امنیتی در دستور کار است تا وظایف آن‌ها در هنگام اغتشاشات و ناامنی بیان شود.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان مرکزی افزود: فرار از خدمت وظیفه جرم است. در سازمان قضائی نسبت به کسانی که فرار از خدمت داشتند به شرط آن که خود را معرفی کنند، حکم زندانی و حبس داده نمی‌شود و سازمان‌های نظامی هم قرار شده مساعدت‌های قانونی را در این باره لحاظ کنند.

کد خبر 4962661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =