مطالبه گری مردم مانع انحراف مسئولان از مسیر خدمت می شود

همدان- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان بابیان اینکه رسانه‌ها باید قابی باشند که ازآن قاب عملکرد مسئولان قابل مشاهده باشد،گفت: مردم باید مطالبه گر باشند تا مسئولان از مسیر خدمت منحرف نشوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدهادی نظیری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) عنوان کرد: رسانه‌ها و فعالان حوزه رسانه دو نقش مهم دیده‌بانی و پیش قراولی را برای شناسایی و کشف مسائل در فضای جامعه برعهده دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه جریان رسانه‌ای سنگرداران حفظ و حراست از ارزش‌های نظام اسلامی هستند، گفت: سند بالادستی گام دوم تبلیغ در سازمان تبلیغات اسلامی تدوین شده چراکه رسالت امروز در فضای تبلیغ مهم است.

رسانه‌ها نقش دیده بانی خود را در فضای جامعه به معنای تام و کامل انجام نمی‌دهند وی با تاکید بر دیده بانی و پیش قراولی اصحاب رسانه برای شناسایی مسائل در فضای جامعه گفت: متأسفانه رسانه‌های ما در این زمینه ضعیف عمل می‌کنند و نقش دیده بانی خود را در فضای جامعه به معنای تام و کامل انجام نمی‌دهند.

حجت الاسلام نظیری گفت: اگر رسانه به عنوان دیده‌بان و چشم بیدار؛ فضای جامعه را رصد و تحلیل درست، بالادستی، دقیق و منطبق بر نظام معارف نظام اسلامی داشته باشد به طور قطع به عنوان مجموعه‌ای در حوزه تصمیم‌سازی در فضای مسئولان نقش اثرگذار خواهد داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه یک مسئول برای طراحی برنامه باید به این موضوع توجه کند که دیده بان رسانه‌ای آن جامعه مسائل را چگونه تحلیل می‌کند، گفت: رسانه نقش جدی در جمع کردن و ارائه حاصل برنامه دارد و تحلیل و ارزیابی عملکرد و برنامه‌های مسئولان را نباید فراموش کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه تنها طرح‌ها و رویکردها را منعکس می‌کنیم و تحلیلی ارائه نمی‌شود، گفت: این در حالی است که باید آسیب‌های بعدی هر اتفاق را نیز تحلیل و ارزیابی کنیم و اگر مسئول بداند طرحی که اجرا می‌کند توسط رسانه‌ها تحلیل و عواقب آن بررسی می‌شود دست به انجام کارهای بدون فکر و تحلیل نمی‌زند.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه در طول انقلاب نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر این بوده که مردم نقش نظارتی در این خصوص داشته باشند و بر همین اساس بسیاری از مسائل مهم انقلاب را با مردم در میان می‌گذاشتند، گفت: مقام معظم رهبری نیز این اقدام را انجام می‌دهند تا مردم مطالبه گر باشند و مسئولان از مسیر خدمت منحرف نشوند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید قابی باشند که از آن قاب عملکرد مسئولان قابل مشاهده باشد، گفت: نشان دادن آثار کار، تحلیل و ارزیابی عملکرد برنامه‌ها نکته بسیار مهمی است.

رسانه‌ها عملکرد تبلیغات اسلامی را مورد نقد و ارزیابی قرار دهند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش واسطه بین مردم و متولیان امر را دارند، عنوان کرد: رسانه‌ها نقش ممتازی در فضای جامعه دارند و بنده به این نقش ایمان دارم و درخواست دارم رسانه‌های استان بسیار دقیق و موشکافانه عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی را مورد نقد و ارزیابی قرار دهند و منتشر کنند.

وی با تاکید به اینکه رسانه‌ها هر جا آسیب، حرکت ناشیانه و ناپخته و خلاف اصول و سیاست‌های انقلاب از تبلیغات اسلامی دیدند ما را نقد کنند و در معرض نقد مردم قرار دهند، گفت: این حرکت موجب تعالی و ارتقای کارها می‌شود.

حجت الاسلام نظیری گفت: بهترین نقد پیرامون اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی جایزه دریافت می‌کند چراکه نقد سازنده را موجب پیشرفت و ارتقای عملکرد خود و سازمان می‌دانیم.
 

کد خبر 4967617

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =