مسابقه «طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع» برگزار می شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری مسابقه «طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع» را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، مشارکت در شناسایی گروه‌های دانش‌بنیانی و بالا بردن دانش فنی کشور بهانه‌ای شد برای ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا از برگزاری دومین «رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع» حمایت کند.

این رویداد ملی به دنبال شناسایی گروه‌های دانش‌بنیان، نوپا و حمایت از آنها برای طراحی و ساخت «نانوحسگر زیستی تشخیص سریع» و تجاری‌سازی این تولیدات در کشور است. گروه‌های دانش‌بنیان خلاق و نوآور، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و سایر پژوهشگران و فناوران داخل و خارج کشور می‌توانند ایده‌های خلاق خود را به این رویداد ارسال کنند.

تعریف بخش ویژه حسگرهای تشخیص ویروس کووید ۱۹ در این رویداد

فناوری‌های تشخیص سریع، مثل نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، حس‌گرهای پوشیدنی، حسگرهای سریع غیرمتعارف، حس‌گرهای تشخیص سریع کووید ۱۹ و نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع بر پایه سامانه‌های میکروفلوئیدیک از موضوعات اصلی مورد توجه در این رویداد است.

این رویداد با همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع برگزار می‌شود.

همچنین برگزاری دومین مدرسه تخصصی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع هم در این رویداد طراحی شده است. این رویداد فناورانه نیمه دوم شهریورماه امسال برگزار می‌شود. اگر  فعالیتی در این حوزه دارید می‌توانید توانایی خود را با حضور در دومین رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع محک بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم به این آدرس http://biodc.isti.ir/ مراجعه کنید.

کد خبر 4969117

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =