راه‌اندازی مرکز پایش وضعیت نیروگاه‌های برق

مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی، از راه اندازی مرکز پایش وضعیت نیروگاه‌های برق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، علی عیسی پور، با بیان اینکه این مرکز پس از گرفتن اطلاعات و وضعیت نیروگاه‌ها اقدام به تجزیه و تحلیل واحدهای مربوطه می‌کند افزود: افتتاح این مرکز سبب خواهد شد تجهیزات مورد نیاز و همچنین زمان انجام تعمیرات مشخص شده و صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در زمان و هزینه‌ها ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی قطعات و نیازمندی‌های ساخت داخل نیروگاهی به زودی راه‌اندازی خواهد شد، گفت: در این نمایشگاه مجازی دائمی قطعات ساخته شده در واحدهای نیروگاهی به نمایش گذاشته می‌شود و نیازمندی‌های این صنعت که باید در داخل کشور ساخته شود در اختیار عموم قرار خواهد گرفت تا شرکت‌هایی که توانایی ساخت داخل این قطعات را دارند برای همکاری با شرکت اعلام آمادگی کنند.

عیسی‌پور با اشاره به تهیه فهرست بلند تأمین کنندگان، ادامه داد: در این ارتباط، شورای ارزیابی صلاحیت تأمین کنندگان در شرکت تشکیل شده است و فراخوان سه قطعه یدکی نیروگاه همچون پره‌های ثابت و متحرک واحدهای F۵ و فیلتر هوای توربین‌های گازی از طریق سامانه ستاد ایران اعلام شده و به زودی فهرست بلند این قطعات را تهیه و اعلام می‌کنیم.

مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه این برنامه برای تأمین کنندگان قطعات نیروگاهی ادامه خواهد یافت، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سه قطعه نیروگاهی دیگر نیز شامل پره‌های واحدهای توربین‌های بخار، پره‌های کمپرسور واحدهای گازی و لوله‌های بویلر نیز در برنامه قرار گرفته است.

وی افزود: فراخوان مربوط به این بخش به‌زودی توسط دفتر امور قراردادها از طریق سامانه ستاد ایران انجام و ارزیابی‌های مربوطه از سوی پژوهشگاه نیرو صورت خواهد گرفت تا با ابلاغ آن، شرکت‌های زیرمجموعه تولید بتوانند از این لیست بلند استفاده کنند.

عیسی‌پور با تاکید بر اینکه دستورالعمل ارزیابی صلاحیت پیمانکاران تعمیرات اساسی در حال بروزرسانی است، گفت: پس از بروزرسانی این دستورالعمل و اخذ مصوبه کمیته فنی و بازرگانی شرکت تولید نیروی برق حرارتی، دستور فراخوان برای تهیه فهرست بلند پیمانکاران تعمیرات اساسی ارائه خواهد شد.

مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی، با اشاره به تشکیل کمیته بار اول، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار داشت: در این کمیته اگر ساخت قطعه‌ای برای نخستین بار در کشور انجام شود، بدون برگزاری مناقصه به شرکت دانش‌بنیان واگذار می‌شود و تا سقف ۵۰ میلیارد تومان برای بخش تولید به هر شرکت واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به شکل‌گیری کمیته بار اول، در شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، اضافه کرد: در این کمیته قطعات ساخت بار اول، از شرکت‌های تولیدی درخواست شده است که در صورت تأیید در کمیته داخلی شرکت به کمیته بار اول معاونت ارجاع داده خواهد شد.

مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: در سال گذشته یک‌بار از این ظرفیت برای ساخت روتور توربین F۹ استفاده کرده‌ایم.

کد خبر 4972833

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =