رزمایش تاکتیکی ذوالفقار در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش آغاز شد

رزمایش مشترک روی نقشه ناهمطراز ویژه دانشجویان دوره ۳۰ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) صبح امروز در این دانشگاه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر حسین ولی‌وند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اعلام اینکه رزمایش مشترک روی نقشه ناهمطراز ویژه دانشجویان دوره ۳۰ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) صبح امروز در این دانشگاه آغاز شد، اظهار داشت: رزمایش مشترک روی نقشه ناهمطراز ذوالفقار دانشجویان دوره ۳۰ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به مدت پنج روز و با هدف ارتقای سطح آمادگی رزمی دانشجویان و آشنایی بیشتر آنان با ترتیب و توالی اعمال فرماندهی و ستاد در محیط عملیاتی ناهمطراز آغاز شده است.

وی تصریح کرد: رزمایش روی نقشه یکی از مهم‌ترین انواع تمرینات تاکتیکی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش نظامی جهان بوده و عبارت است از ارائه یک وضعیت نظامی در روی نقشه یا کالک عملیاتی و خواسته‌هایی که مستلزم تهیه برآوردها، اخذ تصمیمات، تهیه طرح‌ها و صدور دستورات مقتضی توسط فرماندهان یا افسران ستاد است.

امیر ولی‌وند افزود: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در راستای اوامر فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با برگزاری این رزمایش و ارائه الگوهایی از تاکتیک‌ها و ابزارهای نبرد ناهمطراز در پی آن است که دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد را با نحوه مقابله با نیروهای فرامنطقه‌ای آشنا و زمینه ارتقاء دانش عملیاتی آن‌ها را در به‌کارگیری روش‌های نوین نبرد فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح توان دانشجویان با طرح ریزی و اجرای عملیات در محیط ناهمطراز، آشنایی با اقدامات فرماندهی و ستاد در مراحل مختلف عملیات در محیط ناهمطراز، آشنایی با نحوه تعامل و همکاری با سایر نیروها، ارزیابی توانایی دانشجویان در ایفای نقش در مسئولیت‌های واگذاری، تقویت حس اعتماد به نفس و خلاقیت ذهنی دانشجویان، کاربردی کردن مفاهیم آموزشی ارائه شده به‌صورت تئوری و مشخص کردن مشکلات احتمالی با اجرای کار عملی توسط دانشجویان در نقش فرمانده به طوری که بتوانند در یک نبرد حقیقی وضعیت‌های ایجاد شده را تمرین کنند از اهداف برگزاری این رزمایش است.

رزمایش روی نقشه، حقیقی‌ترین طریقه نمایش آشنایی با رزم را برای دانشجویان به‌وجود می‌آورد که با حضور و راهنمایی فرماندهان و اساتید پیشکسوت سال‌های دفاع مقدس انجام می‌شود. این رزمایش با بیان الگوهایی از تاکتیک و ابزار نبرد در پی آن است که بتواند اذهان دانشجویان دوره فرماندهی و ستاد ارتش را با نحوه مقابله با نیروهای متجاوز آشنا و زمینه ارتقاء آن‌ها در به‌کارگیری روش‌های جدید نبرد به‌صورت ناهمطراز را فراهم کند.

کد خبر 4983386

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =