گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص

فرهاد دژپسند گزارشی از سیاست‌ها، رویکردها و برنامه‌های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی میهمان اعضای هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

دراین نشست فرهاد دژپسند گزارشی از سیاست‌ها، رویکردها و برنامه‌های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

وزیر اقتصاد در تشریح عملکرد این وزارت خانه با بیان اینکه مسوولیت کارگروه‌های ملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است، از اصلاح سیاست‌گذاری‌های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی خبر داد.

وی همچنین در خصوص وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود: در بخش دیگر که اصالتا به این وزارتخانه مربوط می‌شود، برنامه‌ای کلان مشتمل بر دوازده عنوان پروژه اساسی طراحی شده و در حال اجرا است.

دژپسند، طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک، مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت ، توسعه بازار سرمایه ، طرح جامع مالیاتی و اصلاح نظام گمرکی را از جمله این برنامه‌ها عنوان و تصریح کرد: ارزیابی مستمر و رصد دقیقی از اجرای این برنامه‌ها برمبنای برش سالیانه انجام می گیرد.

وی در ادامه به برخی از سوالات اعضای هیات عالی نظارت پاسخ داد.

براساس این گزارش، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست جلسه را برعهده داشت ضمن تاکید بر انجام اصلاحات ساختاری وزارت اقتصاد متناسب با اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، افزود: نکته اصلی این است که نتایج اقدامات صورت گرفته با انتظاراتی که از اقتصاد مقاومتی داریم فاصله زیادی دارد که باید با تحلیل درست به دنبال علت یابی این‌ مساله باشیم.

رضایی ماهیت ورود هیات عالی نظارت به بررسی عملکرد دستگاه‌ها را بهبود بخشی و کمک به تحقق بیشتر اهداف سیاست‌های کلی و رفع اشکالات موجود بیان کرد.

ادامه بررسی عملکرد وزارت اقتصاد به جلسه آتی هیات عالی نظارت موکول شد.

کد خبر 4986616

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =