اعتراض اساتید پیمانی مشروط پیام نور به حکم اخراج/ پاسخ مرکز جذب

دانشگاه پیام نور برای برخی از اساتید پیمانی مشروط این دانشگاه حکم عدم تمدید قرارداد و برای برخی دیگر حکم تبدیل به کارمند صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از اساتید پیمانی مشروط دانشگاه پیام نور در تماس با خبرگزاری مهر اعلام کردند، دانشگاه پیام نور برای برخی از آنها نامه اخراج و عدم تمدید قرارداد و برای تعدادی هم نامه تبدل به کارمند ارسال کرده است که به گفته آنها این خلاف آیین نامه جذب اساتید است.

این اساتید پیمانی مشروط عنوان کردند، بعد از چندسال همکاری، دانشگاه پیام نور برای آنها در سال جاری احکام ۴ ماهه صادر کرده است که با عدم تمدید احکام، وضعیت این افراد در هاله ای از ابهام قرار می گیرد.

به گفته اساتید معترض، مسئولین دانشگاه پیام نور و وزارت علوم در پاسخگویی خود اعلام می کنند این اعضای هیات علمی شاخص ها و ملاک های لازم مرکز جذب وزارت علوم و هیات اجرایی جذب دانشگاه پیام نور را بعد از چند سال همکاری و صدور احکام گارگزینی برای جذب را ندارند! بنابراین یا باید اخراج و یا تبدیل به کارمند شوند.

استقبال هیئت مرکزی جذب از شکایت ها

محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اخراج اعضای علمی پیمانی مشروط دانشگاه پیام نور گفت: مرکز جذب وزارت علوم هیچ وقت حکم اخراج برای کسی صادر نمی کند و صدور حکم اخراج جزء مأموریت‌ها و صلاحیت‌های مرکز جذب نیست.

وی ادامه داد: پرونده هایی که از هیئت‌های اجرایی دانشگاه‌ها به مرکز جذب داده می شود در هیئت مرکزی مطرح می گردد و هر کدام با اکثریت آرا پذیرفته شد جواب قبول داده می شود با عبارت «در اولویت قرار گرفت» و مواردی که رای اکثریت اعضا را جلب نکند با عبارت «در اولویت قرار نگرفت» پاسخ داده می شود.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد: این افراد مدعی هستند برخلاف موازین و مقررات هیئت عالی حکم داده شده است اگر چنین باشد نیازی به شکایت نزد رسانه نیست هیئت عالی با آغوش باز از شکایت ها استقبال می کند و به صورت قانونی هر فردی می تواند درخواست تجدید نظر نسبت به آراء هیئت مرکزی داشته باشد و ادلّه خود را ارائه کند. هیئت عالی با دقت آن را بررسی و رسیدگی خواهند کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور: مشکلی به نام پیمانی مشروط و یا دستیار علمی وجود ندارد

محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور، دوسال پیش درباره تعیین تکلیف اساتید پیمانی مشروط عنوان کرده بود: ساماندهی نیروی انسانی یکی از مهم ترین سیاست های دانشگاه پیام نور است و خوشبختانه طی جلسات متعدد از ابتدای سال تاکنون، تمامی ۸۹۴ همکار علمی تعیین تکلیف شده اند و هم اکنون مشکلی به نام پیمانی مشروط و یا دستیار علمی که تعیین تکلیف نشده باشند، در دانشگاه پیام نور وجود ندارد.

کد خبر 5008748

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =