بذرپاش: اولویت دیوان محاسبات حمایت از مدیران ریسک پذیر است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طبق اعلام بذرپاش، دیوان محاسبات حمایت از مدیران شجاع و ریسک پذیر را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

حجت الاسلام محمدرضا میرحاج حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضور مهرداد بذرپاش در جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس،گفت: در این جلسه برنامه های دیوان محاسبات کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دیوان محاسبات سندی ۵ ساله تحت عنوان «دیوان فناورانه مردم پایه» را تدوین کرده است.

وی با اشاره به اولویت های دیوان محاسبات که در این جلسه مطرح شد، گفت: طبق گفته رئیس دیوان محاسبات، در این دوره قرار بر این است که گزارشات تفریغ بودجه اثربخش و به موقع باشد و همچنین دیوان محاسبات در همه  امور کاملاً برخط باشد و عملکرد بخش های مختلف را حسابرسی کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توسعه دامنه حسابرسی دیوان محاسبات به شهرداری ها، اصلاح ساختار بودجه، کمک به مدیران ریسک پذیر، بهره گیری موثر و بر خط از داده های مالی کشور و رسیدگی به خسارت ناشی از ترک فعل مدیران از دیگر برنامه هایی است که در دوره جدید دیوان محاسبات قرار است پیگیری شود.

میر تاج الدینی بیان کرد: طبق گفته بذرپاش، دیوان محاسبات حمایت از مدیران شجاع و ریسک پذیر را در دستور کار خود قرار می دهد. چرا که برخی از مدیران از ترس و واهمه پاسخگویی، دست روی دست گذاشته اند و اقدامی نمی کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کارها ریسک پذیر است و نیاز به شجاعت دارد اما بعضاً شاهد ترک فعل مدیران هستیم و قطعاً دیوان محاسبات قرار است به این مسائل رسیدگی کند چرا که با ترک فعل این افراد، خسارت هایی به جامعه تحمیل می شود.

کد خبر 5024869

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =