استفاده از ظرفیت سمن ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی ضروری است

اسکو- فرماندار شهرستان اسکو گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک رضی منش در جلسه توانمند سازی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زنان شهرستان اسکو اظهار داشت: موضوع توانمند سازی زنان به عنوان پیوستی برای پروژه شهر سالم سهند با جدیت در دستور کار کمیته‌های تخصصی قرار خواهد گرفت.

وی مشارکت زنان به عنوان بخش بزرگی از جامعه انسانی را از کلیدهای مهم پیشرفت و توسعه جوامع بشری دانست و بر ضرورت استفاده از ظرفیت زنان در توسعه شهرستان و همچنین بهره گیری از توان و قابلیت‌های زنان در زمینه‌های مختلف و برنامه ریزی برای رفع مسائل و مشکلات آنان تاکید کرد.

فرماندار شهرستان اسکو در ادامه خاطر نشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و ادارات شهرستان باید برای ارتقای سطح اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زنان برنامه مدون تهیه و برای تحقق آن تلاش کنند.

وی در ادامه از تشکیل ۳ کمیته با مضامین کمیته فرهنگی، کمیته اقتصادی و کمیته اجتماعی در شهرستان با هدف برنامه ریزی برای توانمندسازی زنان و دختران آسیب دیده و در معرض آسیب خبر داد.

وی ادامه داد: آموزش محوری ترین رکن توانمندسازی زنان در حوزه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی است و ضروری است برنامه ریزی جهت ارائه آموزش‌های مؤثر و کاربردی در حوزه‌های سبک زندگی، آسیب‌های اجتماعی و مهارت افزایی به دور از موازی کاری در بین دستگاه‌های متولی انجام شود.

وی گفت: تهیه نقشه جامع خطرپذیری آسیب‌های اجتماعی در شهر سهند اقدامی ارزشمند در راستای هدفمند کردن برنامه‌های آموزشی است که انتظار داریم با استفاده از این نقشه آموزش‌ها علمی تر و عملی تر و هدفمند تر در شهرستان ارائه و نتایج مطلوب حاصل شود.

فرماندار شهرستان اسکو یادآور شد: ضروری است از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها و مراکز غیر دولتی فعال در زمینه آسیب‌های اجتماعی استفاده حداکثری کرده و افزایش کمی و کیفی سمن‌ها در حوزه توانمند سازی زنان و آسیب‌های اجتماعی در شهر جدید سهند در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: سمن‌ها به عنوان بازوی توانمند دولت در زمینه مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین تضمین سلامت اجتماعی جامعه باید نقش محوری در این زمینه ایفا کنند.

فرماندار شهرستان اسکو در ادامه تصریح کرد: نرخ مشارکت اقتصادی زنان ایرانی کمتر از ۲۰ درصد است که برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی به شکل مداوم و همیشگی به عنوان حلقه مفقوده توانمندی اقتصادی بانوان است.

رضی منش در پایان بر ضرورت ایجاد مراکز خوداشتغالی و بستر سازی برای ایجاد و گسترش مشاغل خانگی کوچک و متوسط از طریق شرکت عمران سهند و شهرداری سهند و ایجاد تعاونی زنان تاکید کرد و گفت: احداث مرکزی بزرگ در شهر جدید سهند با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار نیز در دستور کار قرار گیرد.

کد خبر 5025765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =