جشنواره مدولباس فجر محفلی برای گفت‌وگو و خلاقیت است

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره را فرصتی برای بروز داشته‌های انسانی و مغتنمی دانست که هر کدام می‌تواند ثروت عظیمی را در زمینه فکر و فرهنگ رقم زند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در سخنانی اظهار کرد: حوزه مدیریت مد و لباس بر اساس کار گروهی، تمهید و طراحی شده که دستگاه‌ها و نهادهای گوناگون در آن عضویت دارند و این تجمع دستگاه‌ها سبب می‌شود که امور به اتفاق جمع پیش برده شود.

حسینی، جشنواره را فرصتی مناسب برای گرد هم آمدن و مساعدت نهادهای سهیم، دخیل و شریک دانست و افزود: حضور و اهتمام هنرمندان به رونق و تعالی آثار ارائه شده یاری رسانده و اهتمامی، جدی ارزشمند و قابل تأمل است.

او با تأکید بر اینکه جشنواره فرصتی برای بروز توانمندی‌های انسانی و مغتنمی است که هر کدام می‌تواند ثروت عظیمی را در زمینه فکر و فرهنگ رقم زند تصریح کرد: جشنواره، محل بروز خلاقیت‌ها و گفتگوهاست؛ جشنواره محل گرد هم آمدن اشخاص حقیقی و حقوقی است که کمتر فرصت تعامل با یکدیگر را به دست می‌آورند و در جشنواره است که ما می‌توانیم انگشت اشارتی به سمت داشته‌های ثمین فکری و فرهنگی مان داشته باشیم.

حسینی گفت: اقلیم پهناور ایران و اقوام سربلند و شریفی که در این کشور زندگی می‌کنند، همگی دستمایه آفرین‌شهای آثار هنری در حوزه مد و لباس هستند و طی سالهای اخیر، انتخاب شعار و موضوع برای جشنواره مد و لباس فجر که یکی نقش مکران بود و دیگری فر گلستان، موجب شد که هنرمندان دیگر بار به داشته‌های خویش توجه کرده و آن را پایه‌ای برای خلاقیت‌های خود قرار دهند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه افزود: امیدواریم این سنت حسنه استمرار یافته و بتوانیم از مجموع داشته‌هایمان برای افزایش توانمندی‌ها بهره برده و برندسازی کنیم. اتفاقی که با نمایش مجموعه‌های پوششی همراه شده و اگر بتوانیم از این مسیر کار را پیش بریم، مد و لباس ایرانی نه فقط در داخل کشور که در حوزه جغرافیایی و فرهنگی دیگر کشورها نیز مورد اقبال قرار می‌گیرد و موجبات صدور فرهنگ و آشنایی دیگران با فکر و اندیشه ایرانی را فراهم می‌آورد.

کد خبر 5026164

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =