بازتاب صادقانه وقایع، اعتمادساز است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: روابط عمومی وظیفه دارد درخواست‌ها و انتقادات مردم را به گوش مسئولان سازمان نیز برساند چرا که این ارتباط موجب اعتمادسازی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین معزی گفت: موضوع روابط عمومی یک بحث کاملاً علمی، تجربی، فرهنگی و اجتماعی است. امروز تمام سازمان‌ها و ارگان‌ها دارای روابط عمومی هستند اما بیشترین بهره‌ای که از فعالیت روابط عمومی برده می‌شود، معرفی سازمان به مردم است در حالی که ارتباط میان مردم و سازمان باید دوسویه باشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه تاکید کرد: وظیفه روابط عمومی در هر ارگانی این است که مردم را با سازمان آشنا و اهداف، برنامه‌ها و وظایف سازمان را برای مردم مشخص و تبیین کند. علاوه بر این، روابط عمومی وظیفه دارد درخواست‌ها و انتقادات مردم را به گوش مسئولان سازمان نیز برساند و ارتباط مردم با سازمان و سازمان با مردم را تسهیل کند. چرا که اگر این ارتباط، وثیق، تنگاتنگ و مستحکم باشد، مردم به سازمان اعتماد بیشتری خواهند داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی جمعیت هلال احمر، کاهش آلام بشری است، تاکید کرد: روابط عمومی جمعیت هلال احمر باید با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی به مردم بگوید که این نهاد برای کم کردن رنج مردم چه فعالیت‌ها و خدماتی داشته است. در عصر ارتباطات و عصری که با انفجار اطلاعات مواجه هستیم باید بررسی کنیم چرا تمام جنبه‌ها و ابعاد گسترده خدمات و فعالیت‌های هلال احمر -علیرغم قدمت و فعالیت صدساله این جمعیت- برای مردم هنوز ناشناخته مانده است. امروز، مردم هلال احمر را ارگانی می‌شناسند که در هنگام بروز حوادث به میدان می‌آید در حالی که این جمعیت، در انواع حوادث در کنار مردم است و علاوه بر آن، چتر خدمات انسان‌دوستانه و بشردوستانه هلال احمر با انجام خدماتی همچون حمایت از محرومان و نیازمندان با اهدای اقلام معیشتی و بهداشتی، اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق محروم و… و. در سراسر کشور گسترده است. از سوی دیگر، هلال احمر یک نهاد بین المللی با وظایف و خدماتی شناخته شده در سطح جهان است و جمعیت‌های ملی ۱۹۰ کشور جهان با وضع قوانین مدون مرتبط با کشور خودشان در کنار هم قرار دارند و برای خدمت به نوع بشر تلاش می‌کنند.

وی تاکید کرد: بنابراین با وجود فضای گسترده شبکه‌های مجازی در عصر حاضر ازجمله، توئیتر، اینستاگرام، تلگرام و …و با توجه به گستردگی توانمندی و ظرفیت بالقوه جمعیت هلال احمر، باید برای شناساندن خدمات هلال احمر به مردم تلاش بیشتری انجام شود. در همین راستا لازم است خدمات هلال در بزرگترین حوادث ۴۰ سال اخیر به مردم معرفی شود. جمعیت هلال احمر در ۴۰ سال گذشته حداقل ۴ زلزله بزرگ رودبار و منجیل، بم، ورزقان و کرمانشاه را مدیریت و امدادرسانی کرده است. لازم است این خدمات و تلاش‌های جمعیت هلال احمر برای کاهش رنج مردم، تبیین شود. یکی دیگر از فعالیت‌های مؤثر روابط عمومی باید شناساندن امدادگران و داوطلبان بی مزد و منت هلال احمر به مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر، دستگاه مهربانی است، همانطور که دین اسلام دین مهربانی است، افزود: در نقاطی از کشور که با مشکل کم آبی مواجه است، هلال احمر برای کمک به مردم، ورود می‌کند. در سیل و به گل نشستن منازل مردم هم، هلال احمر امدادرسانی می‌کند. این خدمات باید از سوی مردم دیده شود. در دین اسلام هم به صدقه علنی اشاره شده است. ما باید این مهربانی‌ها را به مردم بشناسانیم و برای امروز جامعه، که بیماری کرونا؛ غم و اندوه و ترس و وحشت را به خانه‌ها آورده است باید برای بودن در کنار مردم، زدودن غبار غم از چهره این مردم و کاهش رنج آنها برنامه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی سپس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر ورود جوانان داوطلب در موضوع مقابله با ویروس کرونا گفت: روابط عمومی هم اکنون رابط میان مسئولان و جوانان و مردم است. باید بدون مبالغه، به شناساندن فعالیت‌ها و خدمات و وظایف هلال احمر در انواع حوادث و غیر آن همچون طرح‌های ایمنی و سلامت نوروزی، مقابله با کرونا و… و. بپردازیم.

وی همچنین به جهان شمولی خدمات هلال احمر نیز اشاره کرد و گفت: در هر نقطه‌ای از جهان و برای هر مردمی از هر دین، مذهب، سیاست و … حادثه‌ای رخ دهد و نیاز به کمک داشته باشند جمعیت هلال احمر امدادرسان و کمک کننده خواهد بود. تفاوت جمعیت هلال احمر ایران و جمعیت‌های ملی سایر کشورها در این است که ما برای رضای خداوند کار می‌کنیم و اگر دست کسی را می‌گیریم به این دلیل است که مطابق دین اسلام، اعتقاد داریم بهترین کار، احسان و نیکی کردن است. پس صادقانه و با نگاه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با استفاده از ظرفیت و توان نیروی جوان هلال احمر که داوطلبانه و بدون مزد و منت در حال خدمت رسانی به مردم هستند، به وظایف روابط عمومی در جمعیت هلال احمر بپردازیم.

کد خبر 5058786

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =