حمایت سعودی از فرانسه در جنگ علیه اسلام/ نقش پشت پرده ریاض

نگاهی به سلسله تحرکات اخیر عربستان سعودی نشان از آن دارد که فرانسه در جنگ علیه اسلام و مسلمانان تنها نبود و از سوی عربستان سعودی مورد حمایت قرار گرفته است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - رامین حسین آبادیان: اهانت وقیحانه فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) در روزهای اخیر جنجال فراوانی را به ویژه در سطح کشورهای جهان اسلام به پا کرد. ماجرا از آنجا آغاز شد که کاریکاتورهای توهین‌آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) به صورت گسترده در فرانسه منتشر شد.

این اقدام موهن و ضد دینی دولت فرانسه به ریاست «امانوئل ماکرون» در حالی است که وی پیشتر اظهارات اسلام‌ستیزانه‌ای را مطرح کرده بود. بنابراین، پُر واضح است که انتشار گسترده کاریکاتورهای موهن نتیجه همین اظهارات خصمانه علیه اسلام و مسلمانان بوده است.

عربستان سعودی با ایفای نقشی مرموز از فرانسه در جنگ علیه اسلام حمایت به عمل آورده است اقدام موهن علیه پیامبر اسلام (ص) حتی به صورت رسمی و علنی مورد حمایت رئیس‌جمهور فرانسه قرار گرفت و او اعلام کرد که کشورش دست از چنین اقدامی برنخواهد داشت. رئیس‌جمهوری فرانسه در پاسخ به خشم جهان اسلام از انتشار تصاویر موهن به پیامبر اکرم (ص) گفت: «ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. ما با روحیه صلح به تمام تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم»!

وی همچنین در سخنانی دیگر مدعی شد: «ما اظهاراتی از روی انزجار و تنفر را نمی‌پذیریم و از گفت‌وگویی منطقی دفاع می‌کنیم. ما همواره در سمت کرامت انسانی و ارزش‌های جهانی خواهیم بود»!

اقدام موهن فرانسه علیه پیامبر اسلام (ص) واکنش‌های متعددی را در سراسر جهان اسلام به دنبال داشت. کشورهای اسلامی جملگی اقدام پاریس را به شدت محکوم کردند. در این میان، به نظر می‌رسد که عربستان سعودی با ایفای نقشی مرموز، از مقامات فرانسه و در رأس آنها امانوئل ماکرون در جنگ علیه اسلام حمایت کرده است. نقش مرموز ریاض در حمایت از جنگ فرانسه علیه اسلام بیشتر زمانی آشکار می‌شود که نگاهی هرچند گذرا به اظهارات «محمد بن عبدالکریم العیسی» مشاور امور دینیِ «بن سلمان» بیندازیم.

«محمد بن عبدالکریم العیسی» مشاور امور دینیِ ولیعهد سعودی

در همین ارتباط، «محمد بن عبدالکریم العیسی» مشاور امور دینیِ «بن سلمان» در سخنانی به حمایت از فرانسه پرداخته است. وی از مسلمانان مقیم کشورهای غربی خواسته است تا به قوانین دولت‌های این کشورها احترام بگذارند یا اینکه این کشورها را ترک کنند! مروری بر مواضع پیشین مشاور امور دینی محمد بن سلمان نشان می‌دهد که وی پیشتر نیز از اقدامات اسلام‌ستیزانه ماکرون حمایت کرده است.

مشاور امور دینی محمد بن سلمان پیشتر از اقدامات ضد اسلامی ماکرون صراحتاً حمایت و مسلمانان را به افراطی گری متهم کرده بود در همین راستا، العیسی پیشتر اعلام کرده بود که با ورود ائمه جماعت از خارج به فرانسه مخالف است و طرح رئیس جمهور این کشور برای اعمال محدودیت بر سخنرانی‌ها در مساجد را مناسب می‌داند. اقدامات این مقام سعودی آنجا بیش از پیش قابل تأمل است که چندی پیش برای گرامی‌داشت یاد قربانیان «هولوکاست» از اردوگاه «آشوویتس» بازدید کرد. برخی رسانه‌ها نیز فاش کردند که او یک سال قبل هم می‌خواست از مقر نشریه «شارلی ابدو» دیدن کند.

بر اساس آنچه که گفته شد، مواضع عربستان سعودی در خصوص مواجهه با اسلام با مواضع امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه همخوانی دارد؛ به گونه‌ای که به نظر می‌رسد عربستان سعودی در پشت پرده یکی از طراحان اصلی جنگ علیه اسلام در اروپا به شمار می‌رود. همخوانی مواضع عربستان با مواضع فرانسه در جنگ علیه اسلام پس از دیدار دوستانه مقام سعودی با یکی از مقامات پاریس آشکارتر شد.

دیدار امیر منطقه مکه مکرمه با سفیر فرانسه پس از توهین به پیامبر (ص)

در همین ارتباط، پس از اهانت وقیحانه فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) بود که «خالد الفیصل» امیر منطقه مکه مکرمه با «لودویک بوی» سفیر فرانسه در عربستان دیدار کرد. رسانه‌های سعودی اعلام کردند که در این دیدار صحبت‌های «دوستانه» میان دو طرف رد و بدل شده است. بر این اساس، کاملاً واضح است که عربستان سعودی نمی‌تواند با اهانت‌های اخیر پاریس به ساحت پیامبر اسلام (ص) بی ارتباط باشد.

اقدام شبکه العربیه در توجیه فعالیت‌های ضد اسلامی ماکرون نیز مُهر تأییدی بر حمایت ریاض از پاریس در جنگ علیه اسلام است مسأله دیگری که در این زمینه حائز اهمیت به نظر می‌رسد، اقدام شبکه سعودی «العربیه» در توجیه اهانت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص) است. این شبکه در کمال وقاحت مدعی شد که اقدامات ضد اسلامی ماکرون در حمایت از مسلمانان فرانسه در برابر افراط گرایی انجام شده است! در واقع، این شبکه سعودی با هدف انحراف افکار عمومی از واقعیت‌های اهانت فرانسه به اسلام و مسلمانان، به توجیه تحرکات ضد اسلامی پاریس متوسل شده است.

تمامی اظهارات مقامات سعودی و نیز تحرکات آنها حاکی از آن است که ریاض با ایفای نقشی مرموز به حمایت از اهانت فرانسه به پیامبر اسلام (ص) پرداخته است و درست در همان مسیر اسلام‌ستیزانه ای که پاریس گام نهاده، قدم برمی‌دارد. ناگفته پیداست که حمایت پشت پرده عربستان سعودی از فرانسه در جنگ علیه اسلام نشأت گرفته از ایدئولوژی وهابیتی است که خاندان آل‌سعود از مدت‌ها پیش آن را ترویج می‌کنند.

کد خبر 5060150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 13 =

  نظرات

  • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   4 0
   لعنت ازلی و ابدی خدا بر حکام سعودی !
  • IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   0 0
   عربستان با پولش تمام کشورهارا فریب می دهند
  • محمد ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   0 0
   از يک گاو شير ده از اين بيشتر انتظار نيست ...
  • ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   0 0
   خدا لعنت کند نوکران استعماررو
  • سیدجعفرکاظمی IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   2 1
   این خاندان بازماندگان همان معاویه ویزید هستند وانتظاردیگری از آنها نمیشودداشت.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   1 0
   این های یهودی هستند،نه مسلمان ،قاتل مردم بی دفاع یمن ‌فلسطین ،دیگه از پایان حکومت این های چند روزی باقی نمانده،چراکه مثل صدام،مخالف اهل بیت بوداندصدام،کجاست،رفت به زباله دان تاریخ این ها هم بدون تردید میپوندن به اونها،پادشاه کویت به پسرش گفت که اگر بخواهی حکومتت پا برجا باشد،با امام حسین مخالفت نکن.