هیچگونه نگرانی در تامین و توزیع کودهای شیمیایی وجود ندارد!

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: هیچ‌گونه نگرانی از بابت ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان‌ها وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گزارش خبرگزاری مهر در پی انتشار گزارشی با عنوان" عدم استقبال کشاورزان از خرید کودهای شیمیایی" شرکت خدمات حمایتی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد که متن کامل آن به شرح ذیل است:

توزیع کود اوره به طور منظم در سراسر کشور در جریان است و در حال حاضر هیچ‌گونه کمبودی از نظر کودهای فسفاته و پتاسه در کشور نداریم.

از مقدار حدود یک میلیون و هشتصد هزار تن سهمیه کود اوره شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، تاکنون حدود ۶۵ این مقدار حدود میلیون و دویست و سی هزارتن) توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از شرکت‌های پتروشیمی داخلی تحویل و از طریق کارگزاران توزیع نهاده‌های کشاورزی بین کشاورزان در کلیه استان‌های کشور وفق برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده است. این مقدار توزیع کود اوره، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به میانگین ده ساله ۴۳ درصد رشد داشته است.

در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه نیز لازم به ذکر است که مطابق برنامه هم اکنون مقدار ۴۰ هزار تن کود فسفاته در کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور موجود و جهت خرید در دسترس کشاورزان عزیز قرار دارد و مقدار ۹۱ هزار تن کود فسفانه قیر در بنادر موجود است که به تدریج در حال انتقال به استان‌ها می‌باشد. در خصوص کودهای پتاسه نیز وضعیت مناسبی داریم و هم اکنون مقدار ۴۸ هزار تن کودهای پتاسه در استان‌ها در دسترس کشاورزان قرار دارد.

لذا باتوجه به اقدامات به عمل آمده هیچ‌گونه نگرانی از بابت تأمین و ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان‌ها وجود ندارد.

توضیحات شرکت خدمات حمایتی در حالی است که در خبر منتشر شده در خبرگزاری مهر نیز عنوان شده است که مشکلی در «تأمین و توزیع» کودهای شیمیایی وجود ندارد بلکه بدلیل گرانی، کشاورزان قادر به خریداری این کودها نیستند و استقبالی از خرید نمی‌شود!

کد خبر 5062522

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =