گام‌های موثری برای رفع گرانی‌های کمرشکن برداشته شود

گناوه-امام جمعه گناوه گفت:دولت، مجلس، قوه قضائیه و حتی نیروهای مسلح باید برای رفع گرانی‌های کمرشکن، بی دلیل و اعتماد سوز گام‌های هماهنگ، اساسی و فوری بردارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سخنرانی مهم رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: تقارن این اعیاد مبارک با یوم الله ۱۳ آبان امسال فرصت مناسبی برای بیان مسائل اصلی و راهبردی اسلام و جهان اسلام بود که همه این نکات باظرافت و هوشمندی در سخنرانی مهم و راهبردی رهبر معظم انقلاب گنجانده شده است.

امام جمعه گناوه افزود: از نکات مهم در بیانات رهبر معظم انقلاب، محدود نکردن وحدت اسلامی به وحدت بین شیعه و سنی بود بلکه وحدت اسلامی شامل همه فرقه‌های شیعه و سنی است که با این نگاه وحدت اسلامی معنا پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های دشمنان در تولید افکار منحرف، داعشی و تکفیری از دیگر نکات بیانات رهبری در این سخنرانی بود بیان کرد: همه این تلاش‌ها در تولید تفکرات انحرافی برای فراموش سازی مسئله اول جهان اسلام یعنی فلسطین است که این افکار و جریان‌های تولیدی با شدت و حمایت دشمنان ادامه دارد.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: پرده آخر این تلاش‌ها نیز نمایش رسوایی عادی سازی روابط با رژیم جعلی صهیونیستی است که البته این نمایش رسوا راه به جایی نخواهد برد و فلسطین همچنان پابرجا و رژیم صهیونیستی محو خواهد شد.

وی یادآور شد: علاج همه دردها و نسخه نجات همه امت‌های اسلامی و رفع موانع کنونی جهان اسلام در اتحاد فرقه‌ها و مذاهب اسلامی است و مشکلات فلسطین، فجایع یمن، گرفتاری‌های اخیر از کشمیر تا لیبی با نسخه وحدت درمان خواهد شد.

حجت الاسلام رکنی حسینی با اشاره به بیانات رهبری پیرامون پرده آخر مبارزه با اسلام در خیمه شب بازی کاریکاتور اهانت به چهره منور پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) توسط نشریه فرانسوی ادامه داد: حمایت و اقدامات رئیس دولت فرانسه در این مورد به بهانه قتل یک نفر جای شگفتی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه این امر نشان دهنده ذات وحشی و ظلمانی تمدن غرب است که نور اسلام را برنمی تابد گفت: امروز همه جهانیان بیدار شده‌اند و نام مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص) بر تارک تاریخ می‌درخشد و جهان را در می‌نوردد و آنچنان که خداوند در قرآن فرموده امثال این دشمنان قادر به خاموش کردن نورالهی نخواهند بود و قطعاً این اقدام نمایانگر توطئه صهیونیست‌ها به دست دولت فرانسه است.

وی گفت: قطعیت انحطاط و انهدام دولت آمریکا از نکات سخنان رهبری در این سخنرانی مهم بود، البته این انحطاط و نابودی و افول ممکن است زمان بر باشد ولی قطعاً این اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه گرانی‌های بی منطق و بی توجیه و بدون دلیل کالاها از دیگر نکات سخنان رهبر معظم انقلاب بود اظهار داشت: همه این گرانی‌ها به دلیل تحریم نیست و این گرانی‌ها بخشی مربوط به تحریم‌ها است اما فرصت سوزی‌ها، کم کاری‌ها، ناهماهنگی‌ها باعث می‌شود که مدیریت خوبی در سطح کشور نداشته باشیم.

امام جمعه گناوه گفت: دولت، مجلس، قوه قضائیه و حتی نیروهای مسلح باید برای رفع گرانی‌های کمرشکن، بی دلیل و اعتماد سوز گام‌های هماهنگ و اساسی و فوری بردارند و حقیقتاً این شرایط زیبنده ملت نجیب و شکیبا ایران نخواهد بود.

امام جمعه گناوه با اشاره به موضع حکیمانه رهبری درباره جنگ قره باغ گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این زمینه موضع هوشمندانه، حکیمانه و عادلانه گرفتند که درسی به سیاستمداران و فعالان سیاسی و مسئولان مختلف در حوزه سیاست خارجی است.

حجت الاسلام رکنی حسینی با اشاره به انتخابات اخیر در آمریکا اضافه کرد: سه نگاه در این زمینه برای پس از انتخابات وجود دارد وضعیت داخلی خود آمریکا، وضعیت منطقه‌ای و بین المللی و موضع پس از انتخابات درباره ایران است.

وی خاطرنشان کرد: سه اصل مسلم وجود دارد هرکس رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود سیاست مهار ایران انقلابی و مبارزه با مقاومت اسلامی رها نخواهد شد و آنها دشمنی ذاتی با انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی خواهند داشت.

وی گفت: اصل دوم روشن است که ساختار تحریم‌ها که بیشترین آنها در دوران دموکرات‌ها بر ایران ایجاد شد همچنان ادامه خواهد یافت و همچنین هر کس رئیس جمهور شود بین اروپا و آمریکا برای مقابله با ایران همگرایی وجود دارد.

وی گفت: هر کس رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود هر دو روی یک سکه هستند و لابی گری های خوبی برای رژیم صهیونیست‌ها انجام می‌دهند و به دنبال سیاست‌های این رژیم هستند.

وی با تقدیر از سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری یکی از عوامل اصلی حمله به رژه در اهواز گفت: وقتی اطلاعات سپاه این جرثومه فساد را دستگیر کردند موجب تحیر و انفعال شبکه‌های جاسوسی و رسانه‌ای دشمنان شد و برای مدتی همگی در بهت و سکوت فرو رفتند که با این حرکت خوب توانستند این عامل بیگانه دستگیر کنند.

وی با اشاره به روز ۲۱ آبان سالروز شهدای جهاد خودکفایی گفت: پرچم دار این شهدای اسلام سردار شهید حاج حسن تهرانی مقدم، پدر اقتدار موشکی ایران بودند که به عنوان سید شهیدان اقتدار ملی است و یاد همه این شهیدان را گرامی می‌داریم.

کد خبر 5064882

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =