ورود جهادگران آشتیان به کارزار مبارزه با کرونا در مرکز معلولین

آشتیان- یکی از اعضای گروه جهادی شهید سلیمانی آشتیان گفت: متأسفانه چند نفر از کارکنان مرکز نگهداری از معلولین در آشتیان به کرونا مبتلا شدند و بلافاصله گروه‌های جهادی برای کمک ورود کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، چند روز گذشته چند نفر از کارکنان یک مرکز نگهداری از معلولین در شهرستان آشتیان متأسفانه به کرونا ویروس مبتلا شدند و به دنبال آن تعدادی از معلولین نیز از ابتلاء به این ویروس در امان نماندند. با عنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود نیروهای مخلص، مؤمن و صالح به میدان مبارزه با کرونا، بلافاصله گروه‌های جهادی بسیج سازندگی برای کمک به این مجموعه وارد عمل شدند و در مسیر خدمات رسانی به معلولین به طور شبانه‌روزی تلاش کرده‌اند.

یکی از اعضای گروه جهادی شهید سلیمانی شهرستان آشتیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار کرد: از هفت نفر نیروی یکی از مراکز نگهداری معلولین شهرستان آشتیان واقع در دهستان گرکان پنج نفر به کرونا مبتلا بودند که قرنطینه شدند و از خود معلولین نیز چند نفر به کرونا مبتلا شدند که ۲ نفر به علت حال وخیم به بیمارستان امام سجاد آشتیان انتقال پیدا کردند به دلیل اینکه رسیدگی به آنها در بیمارستان با مشکل همراه شده بود، گروه‌های جهادی وارد عمل شدند.

حسین عقیلی آشتیانی گفت: نزدیک به یک هفته چهار نفر از گروه‌های جهادی شهید سلیمانی شهرستان آشتیان برای کمک و خدمت رسانی به این معلولین مبتلا به کرونا وارد صحنه شدند و آنها را همراهی کردند به طوری که ۲ نفر در مرکز درمانی و ۲ نفر در مرکز نگهداری از معلولین برای پرستاری از افراد مبتلا در قرنطینه حضور داشتند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲ مورد مثبت ابتلاء به کرونا در مرکز نگهداری از معلولین شناسایی شدند که در خود مرکز قرنطینه هستند و مابقی افراد در صحت و سلامت به سر می‌برند و در طبقات مجزا نگهداری می‌شوند.

این جهادگر گفت: در حال حاضر از کادر جایگزین به جای پرسنل بکارگیری شدند و ۲ نفر طلبه از شهرستان اراک برای کمک به معلولین این مرکز اعلام آمادگی کردند.

عقیلی گفت: با تعامل با مرکز بهداشت وسایل و تجهیزات مورد نیاز بهداشتی در اختیار گروه‌های جهادی در مرکز نگهداری از معلولین قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: گروه‌های جهادی هنگامی که نیت و کار برای خدا باشد هیچ ترسی را به دل راه نمی‌دهند چرا که می‌دانند خداوند در این مسیر کمکشان می‌کند.

این جهادگر بیان کرد: در این مدت معلولین به جهادگران عادت کرده بودند به طوری که اکنون با تماس‌های سرشار از محبتشان سراغ افرادی که به آنها رسیدگی می‌کردند را می‌گیرند و جویای احوالشان هستند و هیچ حسی واقعاً زیباتر از این وجود ندارد و خداوند را از این بابت که فرصت خدمت به این عزیزان را عطا کرد، بسیار سپاسگزاریم البته همچنان این خدمات رسانی تا بهبودی این افراد به قوت خود باقی است.

وی خاطر نشان کرد: اگر پرسنل مبتلا به این ویروس تحت مراقبت بیشتری قرار می‌گرفتند از ابتلاء معلولین به این ویروس جلوگیری می‌کرد اما همچنان گروه‌های جهادی پیرو منویات مقام معظم رهبری در عرصه خدمت رسانی حضور دارند تا اندکی از بار مشکلات معلولین در این شرایط کاسته شود.

کد خبر 5086914

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =