قضیه فلسطین نشان‌دهنده زنده بودن و پویایی امت اسلامی است

دکتر شهریاری با بیان اینکه قضیه فلسطین نشان‌دهنده پویایی امت اسلامی است گفت: زندگی بدون مقاومت امکان ندارد، چرا که مصونیت طبیعی را که خداوند در جان افراد آن القا کرده از دست خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی سخنانی در ششمین کنفرانس جهانی علمای مقاومت که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه «الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَی بِاللَّهِ حَسِیبًا»، اظهار داشت: انتخاب عنوان «انتفاضه امت در مواجهه با توطئه‌های عادی سازی و پروژه‌های نابودی مسأله فلسطین» برای این کنفرانس عنوانی مناسب در راستای اهداف اتحادیه جهانی علمای مقاومت است، آن هم در شرایطی که دشمن گمان می‌کند، مقاومت امت رو به انزواست و با غرور احمقانه‌ای سعی بر اجرای طرح‌های خود در زمینه عادی سازی روابط و تسویه مسأله فلسطین دارد.

وی افزود: مقاومت مدرسه‌ای است که یک مسلمان از زمان آگاهی نسبت به خود و مسئولیت‌های بشر دوستانه اش به آن وارد می‌شود، در این مدرسه آموزش می بیند که دائماً در حال مقابله با شیاطین جن و انس و دشمنان آشکار و نهان است، می‌آموزد که در راه پروردگار تلاش کند و بالاخره با او دیدار خواهد کرد، می‌آموزد که لازم است مسیر عزت را بپیماید هرچند پر از خطر باشد، می‌آموزد که اگر خواهان عزت باشد، عزت در نزد خداست و به هرکسی به غیر خدا افتخار کند، خوار می‌شود. سپس در تمام مراحل زندگی اش مطمئن می‌شود که اگر خداوند متعال را یاری رساند، خدا هم او را یاری می‌رساند و عاقبت به خیری از آنِ پرهیزکاران است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه قضیه فلسطین از ابتدا تا به امروز نشان‌دهنده زنده بودن و پویایی امت اسلامی است، اظهار داشت: زندگی بدون مقاومت امکان ندارد، چرا که جامعه بدون مقاومت، مصونیت طبیعی را که خداوند سبحان در جان افراد آن القا کرده از دست خواهد داد.

دکتر شهریاری افزود: امروز تمام تلاش‌های آشکار و مخفیانه دشمنان بشریت با هدف تضعیف این مصونیت طبیعی و فراهم کردن زمینه حمله جرثومه‌های مرئی و نامرئی به بدنه امت اسلامی، است.

وی اظهار داشت: روش‌های مورد استفاده دشمن از گرایش دادن جوانان جامعه ما به سمت الگوهای سراب گونه و انحراف آنان از خداوند واحد آغاز می‌شود؛ این دقیقاً همان چیزی است که ما از طرح‌های برنامه ریزی شده دشمن برای گسترش انحراف اخلاقی، انتشار روحیه یأس و ناامیدی، گرسنه نگه داشتن جوامع و مشغول کردن آن به تلاش برای دستیابی به قوت روانی اش می‌بینیم و همه اینها مقدمه‌ای برای حمله شیاطین جن و انس یا همان جرثومه‌های مرئی و نامرئی هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه علمای مقاومت علمایی هستند که روح حیات را در کالبد جامعه می دمند تا در برابر چالشها شکست نخورد، گفت: علمای مقاومت، علمای حیات و علمای رسالتهای آسمانی برای احیای «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَجِیبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُم لِمَا یُحْیِیکُمْ» هستند؛ حقیقتاً آنها پیام‌های خداوند متعال را ابلاغ می‌کنند و از کید طاغوتیان و اذناب آنان که به کشتار بشریت و تروریسم می‌پردازند، هراسی ندارند.

دکتر شهریاری تأکید کرد: علمای مقاومت داعیان وحدت و همبستگی و اتحاد هستند و جبهه‌ای که با علمای مقاومت خصومت ورزد جبهه‌ای شکست‌خورده و عاملی برای تفرقه و پراکندگی و به وجود آمدن درگیری‌ها و جنگ‌های خونین است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: تقریبی که مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به آن دعوت می‌کند جز در سایه مقاومت میسر نمی‌شود.

وی افزود: فضای مقاومت پیوسته حاکم و ساری بود تا حدی که شعار عصر حاضر در میدان، وحدت و همکاری بین نهادها، مؤسسات، سازمان‌ها و گروه‌های وحدت طلب بر اساس وطن، اسلام یا بر اساس وحدت هدف، به عنوان هدفی بی طرفانه بود؛ در زمینه تقریب هم در قاهره در نیمه اول قرن گذشته دار التقریب با پروژه‌ای عظیم و با اعضای خود از مذاهب اسلامی مختلف آغاز به کار کرد.

دکتر شهریاری اظهار داشت: هرگاه صدای مقاومت بلند می‌شود صدای تقریب و وحدت نیز بلند می‌شود و بالعکس؛ جالب است بدانید ماهراخرس اسیر فلسطینی که به اعتصاب غذای خود پایان داد و از زندان خارج شد بر ضرورت وحدت در صحنه فلسطین و ارتباط عمیق بین روحیه مقاومت و وحدت تأکید کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: این امر را در دایره‌ای بزرگ‌تر یعنی جمهوری اسلامی ایران از بدو تأسیس آن به وضوح مشاهده می‌کنیم که مسأله وحدت از مقاومت جدا نیست.

وی با بیان اینکه اتحادیه علمای مقاومت مسئولیت مهمی برای آشکار سازی چهره خصمانه تاجران اسلحه و دشمنان بشریت دارد، افزود: امروز فجیع‌ترین تروریست‌های تاریخ و دشمنان بشریت تلاش دارند بین مقاومت و ترور، خلط مبحث کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: ضروری است امت اسلام و بلکه بشریت را با ابزارهای خردمندانه و حکیمانه و زیبا، به روحی که پروردگار جهان در آنها دمیده است فراخوانیم، تا از ظلمات به سمت نور رهنمون شوند و خون زندگی در رگ‌های آنها جاری شود؛ در این صورت است که پروژه‌های عادی سازی و دیگر پروژه‌های ننگین و شکست خورده بیش از پیش مردود اعلام می‌شود، چرا که خواری و ذلت در جامعه بیدار و هوشیاری که برای عزت و کرامت خود به پا خواسته است، جایی ندارد.

دکتر شهریاری اظهار داشت: خداوند متعال از هر گامی که به سمت عزت و حیات برداشته شود، حمایت می‌کند و به فضل خود آن را یاری می‌رساند. اما هر قدمی که به سمت ذلت و تسلیم برداشته شود، ننگ و خواری عاملان آن را به دنبال خواهد داشت واین همان چیزی است که واقعیت‌ها و سنن تاریخی بر آن تأکید دارد.

وی تأکید کرد: اتحادیه علمای مقاومت، نهادی رقیب برای مؤسساتی که داعیه عزت مسلمانان و مقابله با عاملان ذلت وخواری آنان را دارند نیست، بلکه حامی و پشتیبانی برای همه آن مؤسسات است و به دوری از ذلت و خواری و کشیده شدن به سمت کید و نفاق دشمنان تفرقه جو و کسانی که در پی ایجاد شکاف و پراکندگی بین اجزای امت هستند، فرا می‌خواند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان از کلیه برگزار کنندگان این کنفرانس در شرایط حساس کنونی امت قدردانی کرد.

کد خبر 5096198

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =