وعده محقق شد و تل آویو هدف دهها موشک شلیک شده از غزه قرار گرفت

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین گفت: آنچه شهید سلیمانی وعده داد، محقق شد و تل آویو هدف دهها موشک شلیک شده از سوی غزه واقع شد و اینگونه بود که تهدید کردیم تل آویو را نیز خواهیم زد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکرم العجوری عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تمجید از حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

وی بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران از مهمترین رویدادها و تحولاتی بود که سهم بسزایی در تبدیل جهان عرب از حالت دفاعی به منطقه مقاومت قدرتمندانه و راسخ ایفا نمود، مقاومتی که با پیروزی‌ها و دستاوردهایش آرزوی دشمن برای سیطره بر منطقه را به باد داد. این انقلاب سهم مهمی در ایجاد تغییراتی داشت که اوج آن به میدان آمدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ورودش به میادین جنگ ظالمانه تحمیلی علیه مردم مسلمان ایران بود، او با حضور، تجربه، مهارت و شجاعتش این تحول عظیم را در عملکرد مقاومت ایجاد کرد.

العجوری افزود: آری، او حاج قاسم بود، مرد مقاومت، وحدت، آرمان، پیروزی، باوقار و متواضع، دارای بصیرت و هیبت، به نظر دیگران احترام می‌گذاشت و به سخنان آنان گوش فرا می‌داد اعم از هر رنگ، وابستگی و عقیده، همه برادرش بودند، در برابر هیچ مشکلی از خود ناتوانی نشان نمی‌داد و مشکلات را بزرگ نمی‌کرد. پیشنهاد می‌داد و راه حل آن را نیز ارائه می‌داد، وقتی کسی با نظرش مخالف بود، ناراحت نمی‌شد، همواره به دنبال محورهای مشترک بود، به آینده می‌نگریست و هرگز به خاطر آنچه در گذشته رخ داده، پشیمان یا مردد نبود و کسی را سرزنش نمی‌کرد، فرمانده ای تأثیرگذار بود، وفادار به خون شهدا و عارفی فرهیخته بود. با ایمان، آگاه، انقلابی و مکتبی بود، امتداد مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه ای بود، شجاع و با ایمان بود، مکتب علم، خیر، ایمان، شجاعت، وفاداری، اصول و اراده بود.

وی بیان کرد: آری او بنده خدا بود، برای خدا زیست و در راه خدا به شهادت رسید. حاج قاسم سلیمانی کیست؟ می‌توانیم اینگونه پاسخ دهیم. عاشق فلسطین، قدس و مقاومت بود، برادر رزمندگان بود، مقاومت را از فعالیتی فردی به فعالیت تشکیلاتی سازمان یافته، از فعالیت‌های تاکتیکی به فعالیت‌های استراتژیک، از دستاوردها و پیروزی‌های کوچک به دستاوردهای و پیروزی‌های بزرگ و از ساختار سیاسی و نظامی ضعیف به ساختار سیاسی و نظامی قدرتمند تبدیل کرد حاج قاسم سلیمانی کیست؟ می‌توانیم اینگونه پاسخ دهیم. عاشق فلسطین، قدس و مقاومت بود، برادر رزمندگان بود، مقاومت را از فعالیتی فردی به فعالیت تشکیلاتی سازمان یافته، از فعالیت‌های تاکتیکی به فعالیت‌های استراتژیک، از دستاوردها و پیروزی‌های کوچک به دستاوردهای و پیروزی‌های بزرگ و از ساختار سیاسی و نظامی ضعیف به ساختار سیاسی و نظامی قدرتمند تبدیل کرد. از برادرانش در مقاومت فلسطین در جنگ‌های ۲۰۰۸ – ۲۰۰۹، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ حمایت کرد و باعث شد آنان از این جنگ‌ها درس آموخته و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: این فرمانده شهید، برای اصلاح اشتباهات، جبران کمبودها، تأمین نیازها و افزایش کارایی و مهارت جنگی رزمندگان مقاومت کوشید و تمام لوازم کار اعم از کوچک یا بزرگ را برای آنان فراهم می‌کرد. در زمینه تأمین نیازمندی‌های میادین نبرد از گلوله تا سلاح، توپ، تسلیحات ضد زره، ضدهوایی و انواع موشک کوتاهی نمی‌کرد. به رزمندگان و نیازهای آموزشی آنان اهتمام می‌ورزید، رزمایشهای گوناگون برای نبردهای مختلف را طراحی می‌کرد، به ساخت انواع تسلیحات محلی و انتقال تجربه و نوآوری توجه داشت. از ساخت تونل در غزه با قدرت حمایت کرد، در زمینه ارائه تسهیلات، امکانات و نصایح از همه پیشی می‌جست. به رغم محاصره و تحریم ایران، نیازهای مادی رزمندگان به ویژه در غزه محاصره شده را تأمین می‌کرد.

العجوری بیان کرد: همه اهمیت این حمایت و برنامه ریزی در زمینه ایجاد تغییر و تأثیر بر رویدادها و جنگ‌ها را می‌دانستند. شهید سلیمانی گفت که روزی تل آویو را هدف قرار خواهیم داد، در آن زمان سخنش برای ما مانند معجزه بود، از خود پرسیدیم آیا واقعاً می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا می‌توانیم مانند سید حسن نصرالله که تهدید کرد بعد از حیفا را نیز هدف قرار خواهیم داد و تل آویو را در سال ۲۰۰۶ هدف قرار داد، ما نیز تهدید کنیم شهید سلیمانی گفت که روزی تل آویو را هدف قرار خواهیم داد، در آن زمان سخنش برای ما مانند معجزه بود، از خود پرسیدیم آیا واقعاً می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا می‌توانیم مانند سید حسن نصرالله که تهدید کرد بعد از حیفا را نیز هدف قرار خواهیم داد و تل آویو را در سال ۲۰۰۶ هدف قرار داد، ما نیز تهدید کنیم. آنچه آن شهید وعده داد، محقق شد و تل آویو هدف دهها موشک شلیک شده از سوی غزه واقع شد و اینگونه بود که تهدید کردیم که تل آویو را نیز خواهیم زد.

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: وقتی فردی باایمان و صادق، وعده کمک و یاری را به برادران رزمنده اش می‌دهد، حتماً خداوند متعال این شخص را یاری می‌رساند. ساختارهای نظامی را برای تمام گروه‌ها در غزه ایجاد نمود، صدها و هزاران مجاهد، آموزش جنگی دیدند و با علوم جدید و مهارتهای رزمی آشنا شدند.

وی افزود: فداکاری عظیم شهید سلیمانی و برادرانش در زمینه برچیدن موانع و اخذ موافقت کشورهای دور از فلسطین برای رساندن سلاح، بسیار مهم، ضروری و پرهزینه بود. نهایتاً سلاح به رزمندگان رسید و آنان با آن جنگیدند، موشک‌ها شلیک شد و بازدارندگی تحقق یافت، سردمداران رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان آن به ویژه نتانیاهو نخست وزیر فاسد آن در برابر مردم و هوادارانش ذلیل شدند، او را که ترسیده بود از تریبون تبلیغات انتخاباتی پایین آوردند که به همین دلیل کینه و نفرتش برای انتقام گیری از رهبران محور مقاومت افزایش یافت. موشک‌های دقیق‌تر و دوربردتر و کلاهک جنگی و وزن آن بیشتر شد اما هنوز تلاش و نوآوری پنهان و آشکار در تمام زمینه‌ها ادامه دارد.

العجوری بیان کرد: در پایان می‌گوئیم که این محور عظیم از ایران اسلامی تا سوریه، عراق، یمن، لبنان و فلسطین بزرگ‌تر می‌شود و اهدافش محقق خواهد شد، خداوند وعده پیروزی بر بنی اسرائیل را داده و این وعده‌ای قاطع است، ورود به بیت المقدس حتمی است و خون شهدای قهرمان ما مانند قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس، عماد مغنیه، فتحی شقاقی، احمد یاسین، ابوعمار، ابوعلی مصطفی، جهاد جبریل، ابوعطایا وبهاء ابوالعطا هدر نخواهد رفت و برادران و دوستانشان ضربه‌ای سهمگین و سرنوشت ساز به این دشمن وارد خواهند کرد و آن را ریشه کن خواهند نمود.

کد خبر 5114168

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 3 =

  نظرات

  • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
   14 4
   ماشالله...چه سخنان فصیح و انرژی بخشی...نصر من الله و فتح قریب.
  • محمد IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
   16 0
   خدا روح آن بزرگ مرد را در اعلی علیین همنشین رسول امینش حضرت محمد مصطفی (ص) واولاد معصومینش قرار دهد که چه انسانهایی مانندالعجوری در سراسر عالم تربیت کرد. نصر من الله وفتح قریب
  • حسبن IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
   10 0
   ه تمیدخدافرج نزدک است وجبهه بزرگی ازایران ویمن تاعراق وسوریه وفلسطین آماده است تازه داخل بحرین وعربستان هم نیروهای شیعه وسنیهای عاشق اهلبیت اماده هستن خودمردم انجابه موقع کمک میکنن
  • سجادهدایتی IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
   4 0
   تا پای جان در کنارتان ایستاده ایم ،برادران جبهه مقاومت ،ما مردم ایران لحظه ای از یاری شما دست نخواهیم کشید ،ان شاءالله فتح و نصرت بزودی رقم خواهد خورد بسم رب الشهدا و الصدیقین لبیک یا مهدی عج لبیک یا حسین علیه السلام لبیک یا امام خامنه ای حفظه الله
  • محمد IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
   0 0
   سلام. درود وسلام همه ی مردم ازاده جهان بر شهید والامقام سردار دلها باد اف بر صورت نا پاک شیطان صفتان امریکاهی واسرائیل باد.