ارائه خدمات به دانش‌بنیان‌ها گسترش یافت

مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان اعلام کرد ارائه خدمات به شرکتهای دانش بنیان گسترش یافت تا نیازهای کشور را رفع کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، برخی خدمات عرضه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رفع نیازهای فناورانه آنها است.

این چند خدمت ویژه با تمرکز بر ارائه پاسخ‌های فناورانه به نیازهای صنایع و تولیدکنندگان بزرگ، از طریق تشویق شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به تلاش در این عرصه، عرضه می‌شود.

در این راستا، مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان با جمع‌آوری نیازهای فناورانه دستگاه‌ها، ارگان‌ها، شرکت‌ها، صنایع و مجموعه‌های تولیدی و اجرایی این نیازها را در قالب یک لیست مشخص و منسجم به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان عرضه می‌کند.

شرکت‌های دانش‎بنیان، با مراجعه به این لیست می‌توانند با تولید این مواد و تجهیزات و ارائه خدمات دانش‌بنیان در راستای رفع نیازهای کشور گام بردارند.

در نهایت نیز شرکت‌های توانمند دانش‌بنیان که توانسته‌اند رضایت دستگاه کارفرما را جلب کنند، برای عقد قرارداد ارائه محصول یا خدمت دانش‌بنیان مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، قرار می‌گیرد.

در حال حاضر فهرستی، بالغ بر چهارصد نیاز فناورانه مختلف در سامانه اینترنتی وابسته به مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان قرار گرفته است. علاوه بر این فهرست، این مرکز هر ساله ده‌ها فراخوان برای رفع نیازهای فناورانه و شرکت در چالش‌های رفع فناوری منتشر می‌کند.

همچنین تعدادی کارگزار تحت عنوان کارگزاران رفع فناوری، به صورت رسمی با این مرکز همکاری می‌کنند. محور اصلی این کارگزاران، ایجاد اتصال و ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌های بزرگ صنعتی و اجرایی است.

این ارتباط می‌تواند به رفع نیازهای فناورانه، منتهی شود. در حال حاضر حداقل ۱۵ کارگزار فعال در این عرصه مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

آدرس و راه‌های ارتباطی با کارگزاران هر استان به تفکیک در سایت مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان موجود است و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با این کارگزاران ارتباط بگیرند.

در خدمتی دیگر، شرکت‌ها و مؤسسات صنعتی، تولیدی و اجرایی، در صورت نیاز به ارتباط فناورانه با شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور رفع نیازمندی و چالش فناورانه، خرید محصول، سرمایه‌گذاری و دیگر موارد همکاری، می‌توانند به سامانه مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مراجعه کنند و با پر کردن فرم‌های مربوطه، اعلام نیاز کنند.

کد خبر 5126841

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =