آمادگی بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران برای حل مسائل کشور

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران طی بیانیه‌ای به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمادگی خود را برای کمک به شناسایی و حل مسائل کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران طی بیانیه‌ای به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمادگی خود را برای کمک به شناسایی و حل مسائل کشور اعلام کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی و در طلیعه اولین سالگرد ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب؛ شرایط و اوضاع جمهوری اسلامی ایران و جهان دستاویز تحولات و دگرگونی‌های شگرفی شد؛ سالی که گذشت پر از فراز و نشیب‌های کرونایی، وضعیت آشفته اقتصادی، از دست دادن مردان مرد روزگار حاضر، چون شهید سلیمانی و فخری زاده، علامه مصباح و ده‌ها اتفاق ناگوار ریز و درشت دیگر بود، اما در پس این سختی‌ها صدور بیانیه راهبردی گام دوم توسط رهبر معظم انقلاب، انتخاب مجلس جدید، دستیابی به واکسن داخلی کرونا، انتقام اولیه از دولت جنایتکار آمریکا، پیشرفت‌های فضایی، موشکی و پهپادی و ده‌ها دستاورد دیگر، امیدواری را به جامعه تزریق کرد.

اما بعد از گذشت بیش از چهل سال از این انقلاب همچنان تنها نهضت پابرجا از اندیشه ناب شیعی در عالم است که تحت زعامت رهبری کبیر و فقید خود راه حق و عدالت و عزت را پی می‌گیرد و دشمنی با ظلم و طاغوت و استکبار را آرمان خود می‌داند.

در این بین دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان تهران ضمن یادآوری دستاوردهای معنوی و مادی انقلاب اسلامی بر خود لازم می‌داند توصیه‌هایی بر آمده از دل انقلاب را جهت یادآوری و استحکام پایه‌های درونی نظام مقدس و بازگشت امیدواری به سطح جامعه به مسئولین اجرایی یادآور شود:

۱. پشتیبان «ولایت فقیه» باشید تا انقلاب آسیب نبیند.

۲. با پرهیز از خوی اشرافیت گری به دنبال برپایی حکومت مستضعفان باشید.

۳. شعارهای اصلی انقلاب که همانا خواست اصلی آحاد مردم است را زنده نگهدارید: استقلال آزادی جمهوری اسلامی

۴. با عمل به گام دوم موجبات امیدواری، پیشرفت علمی و اقتصادی، عزت ملی و اسلامی را برای جامعه فراهم گردانید.

۵. با کنار گذاشتن اختلافات شخصی و جناحی، همت خود را بر جهش تولید، عبور از رکود تورمی، خنثی سازی تحریم و گشایش اقتصادی برای طبقات مستضعف جامعه بگمارید.

۶. با استفاده از ظرفیت گران سنگ نیرو انسانی جوان به تحقق دولت جوان انقلابی کمک کنید.

۷. دیپلماسی عزت را سرلوحه خود قرار داده و با قطع نگاه به خارج، به ویژه دولت جدید استکباری و استعماری آمریکا و اعیادی اروپایی آن به دنبال رونق اقتصادی، تسهیل فرصت‌های اقتصاد ملی، فرصت به تولیدکنندگان داخلی، رفع موانع تولید، قطع وابستگی به نفت و… که نتیجه‌ای جز گشایش در معیشت آحاد ملت ندارد را فراهم کنید و ده‌ها توصیه دیگر که شما دولت مردان بیشتر فرزندان خود به آن آگاه هستید.

در پایان شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های امامین انقلاب؛ آمادگی خود را برای حضور در میدان‌های جهاد؛ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی جهت شناسایی و حل مسائل کشور شهید پرور اعلام می‌دارد و فرصت خدمت به مردم را به عنوان فریضه‌ای الهی بر خود واجب می‌داند.

والسلام من تبع الهدی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران

کد خبر 5141704

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =