اولویت بندی دانشگاه ها برای اختصاص تسهیلات ساخت خوابگاههای متاهلی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانشگاه هایی که دارای دانشجویان متاهلی بیشتری هستند در اولویت اختصاص تسهیلات ویژه برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی قرار دارند.

ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه صندوق رفاه دانشجویان برای توسعه خوابگاه‌های متاهلی و مطالبه مجلس شورای اسلامی از وزیر علوم در این خصوص گفت: سوال نمایندگان مجلس درباره اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان بود و این قانون، قانونی فرا وزارتخانه‌ای است و فقط به وزارت علوم بر نمی‌گردد.

وی ادامه داد: در آن قانون دو مأموریت به وزارت علوم واگذار شده که یک قسمت آن درباره کمک هزینه دانشجویان متأهل است که در حال حاضر این کمک هزینه یک و نیم برابر دانشجویان مجرد به دانشجویان متأهل پرداخت می‌شود و مورد دوم ساخت خوابگاه متاهلان است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه توجه به ساخت خوابگاه‌های متأهلان یکی از اولویت‌های وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان است ادامه داد: قرار شده وزارت علوم تعداد دانشجویان متأهل و دانشگاه‌هایی که دارای کمبود خوابگاه متاهلی هستند را مشخص کرده و در اولویت قرار دهد تا زمینه اجرای قانون فراهم شود.

وی گفت: دانشگاه‌هایی که دارای دانشجویان متاهل بیشتری هستند در اولویت اختصاص تسهیلات ویژه برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی قرار دارند.

کد خبر 5158764

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =