اجرای فاز دوم کمک «تجهیز فضاهای فرهنگی درون دانشگاهی» علوم پزشکی

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت از اجرای فاز دوم کمک مالی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به منظور «تجهیز فضاهای فرهنگی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری‌لطف با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها گستردگی زیادی دارد و باید از آن‌ها حمایت شود. خوشبختانه فاز دوم حمایت از تجهیزات فرهنگی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی مبتنی بر«یافته‌های سنجش سرمایه فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی» است.

وی با اشاره حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از فضاهای فرهنگی دانشگاه‌ها تاکید کرد: کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی برای «تجهیز فضاهای فرهنگی» مبتنی بر شاخص‌ها و متغیرهای تاثیرگذار و یافته‌های «سنجش سرمایه فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی» صورت گرفت.

زائری‌لطف افزود: امروز مهمترین نیاز جدی در گسترش فعالیت‌های فرهنگی فراهم کردن زیرساخت‌ها اعم از فضاهای فیزیکی و تجهیزات نهادهای دانشجویی است که همواره وزیر بهداشت دغدغه جدی در این حوزه داشته و به گسترش فعالیت‌های فرهنگی تاکید دارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در فاز اول با پیگیری‌ها و حمایت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، توانستیم ۳ میلیارد تومان به ۶۰ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی کمک کنیم. پس از آن از طریق گزارش‌گیری‌های دقیق توانستیم فعالیت‌های صورت گرفته در دانشگاه‌ها را به طور دقیق ارزیابی و بررسی کنیم؛ خوشبختانه این بودجه در جای خودش صرف شد.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: تعدادی از دانشگاه‌ها به خرید تجهیزاتی چون کامپیوتر، پرینتر و اسکنر برای نهادهای دانشجویی اقدام کردند. بعد از کرونا و پس از آن که دانشجویان در دانشگاه‌ها حاضر شوند تغییر محسوسی در سطح دانشگاه خود خواهند دید.

وی ادامه داد: در فاز دوم نیز توانستیم کمک‌های ۵۰ میلیارد ریالی به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال کنیم. نگاه ما این است که تشکیل نهادهای دانشجویی حتما باید با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب فرهنگی همراه باشد. انتظار داریم که دانشگاه‌ها نیز در کنار کمک وزارت‌خانه مبالغی را برای افزایش کیفیت فرهنگی دانشگاه‌ خود اختصاص دهند.

زائری‌لطف یادآور شد: امروز و با افزایش نیازهای جدید فرهنگی مانند نشریه‌های صوتی و الکترونیک نیاز است که در سال آینده با افزایش فعالیت‌های فرهنگی مواجه شویم. برای ما قابل قبول نیست که دانشگاهی این کمک را در محل دیگری جز «تجهیز فضاهای فرهنگی» هزینه کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حواله کمک به دانشگاه‌ها برای «تجهیز فضاهای فرهنگی» به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ارسال شده است. دو دانشگاه علوم پزشکی اهواز و گلستان در حال ایجاد مجتمع فرهنگی هستند که قطعا کمک بیشتری در ساخت این فضا به آن‌ها صورت می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: باید از همین جا اعلام کنم که ما از پروژه‌های ساخت فرهنگسراها و مجتمع‌های فرهنگی که متناسب با نهادهای فرهنگی در دانشگاه‌ها هستند، استقبال کرده و به آن‌ها کمک می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: گستردگی کارهای فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور رسالت اداره کل فرهنگی را دشوار می‌کند. در بین نهادهای دانشجویی در سراسر کشور بالغ بر ۷۰۰ کانون فرهنگی، قریب به ۸۰۰ انجمن‌ علمی و ۱۶۸ تشکل سیاسی و ۱۲۰۰ نشریه وجود دارد.

زائری‌لطف افزود: به علاوه دبیرخانه حجاب و عفاف و اردوهای جهادی از جمله فعالیت‌های مرتبط با حوزه اداره کل فرهنگی است. این حجم گسترده از فعالیت‌های فرهنگی نیازمند تجهیزات مناسب و در اختیار داشتن فضاهای فیزیکی شایسته است.

کد خبر 5164860

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha