تشکیل ۴ قرارگاه هدایت و پشتیبانی اردوهای جهادی نوروزی در فارس

شیراز - مسئول بسیج سازندگی استان فارس از تشکیل ۴ قرارگاه منطقه ای هدایت و پشتیبانی اردوهای جهادی در جوزار نورآباد، راهگان خفر، دژکرد اقلید و دهستان رودبال استهبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل قزل سفلی، گفت: در ایام نوروز ۲۲۳ گروه جهادی با فعالیت قریب به ۳۰۰۰ هزار جهادگر در مناطق محروم استان فار در عرصه‌های عمرانی و غیر عمرانی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه هدایت و پشتیبانی از اردوهای جهادی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جهادگران است، بیان کرد: در ایام نوروز ۱۴۰۰، برای اینکه هدایت و پشتیبانی مفید و مؤثری اتفاق بیفتد و بتوانیم در حوزه عرصه آفرینی برای جهادگران عزیز اقدامات موثرتری در حوزه ستادی انجام بدهیم، یک قرارگاه استانی تحت عنوان قرارگاه شهید استوار محمودآبادی در فارس طراحی و ایجاد شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس ادامه داد: بسیج سازندگی استان فارس با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس در چهار دهستان زیرمجموعه قرارگاه پیشرفت، قرارگاه‌های منطقه‌ای در جوزار نورآباد، راهگان خفر، دژکرد اقلید و دهستان رودبال استهبان برای هدایت و پشتیبانی گروه‌های جهادی راه اندازی شده است.

قزل سفلی، اضافه کرد: این چهار دهستان، جمعاً ۷۸ روستای کم‌برخوردار رو شامل می‌شود که ما با هماهنگی‌های انجام شده در این دهستان‌ها میزبان گروه‌های جهادی خواهیم بود که در عرصه‌های عمرانی، بهداشت و سلامت، آسیب‌های اجتماعی، علمی و آموزشی، اقتصادی و اشتغال، آب رسانی، خدماتی، مبارزه و مقابله با کرونا فعالیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: بسیج سازندگی استان فارس در قرارگاه استانی شهید سرلشکر استوار محمودآبادی این چهار دهستان و ۷۸ روستا را به گروه‌های جهادی معرفی می‌کنیم که البته هیچ اجباری برای گروه‌های جهادی وجود ندارد و گروه‌های جهادی که می‌توانند عرصه را شناسایی، انتخاب و سازماندهی می‌کنند اجباری بر فعالیت در این مناطق نبیت و بسیج سازندگی استان از این گروه‌ها نیز پشتیبانی می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس در پایان بیان کرد: بسیج سازندگی استان فارس به صورت عام این قرارگاه استانی و چهار قرارگاه فرعی را برای ۴ دهستان و ۷۸ روستا تدارک دیدیم که هدایت مؤثر در پشتیبانی گروه‌های جهادی شکل بگیرد.

کد خبر 5174167

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =