پیشنهادات و نقدها به سالانه بهارستان ۱۴۰۰ را بررسی می‌کنیم

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: سالانه هنرهای شهری بهارستان ۱۴۰۰ با استقبال شهروندان تهرانی روبرو شد و پیشنهادات و نقدهایی که به این رویداد هنری شده است را بررسی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، برزین ضرغامی، افزود: ششمین سالانه هنرهای شهری تهران «بهارستان ۱۴۰۰» با هدف توسعه هنر شهری با توجه به مقتضیات فضاهای شهری، ایجاد فضای تعاملی با آثار خلاقانه شهری و همچنین تقویت تعاملات شهروندان و هنرمندان و بسترسازی بروز آفرینش‌های هنری، همزمان با نوروز باستانی برگزار شد. این رویداد هنری در چهار رویکرد کلی فرهنگی، سمبلیک، مفهومی و زیست محیطی اجرا شد و هنرمندان در این رویداد به احیای ارزش‌های هنر سنتی و گرایشات نوین در عصر حاضر، توجه داشتند که با استقبال شهروندان تهرانی روبرو شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: «بهارستان ۱۴۰۰» تاکنون توانسته نظر مثبت بسیاری از شهروندان را به خود جلب کند. جامعه هنری کشور به ویژه هنرمندان تجسمی، موسیقی، سینما، تئاتر و ادبیات با استقبال از این طرح پیشنهادهای مختلفی در خصوص استمرار این رویداد هنری و حتی برگزاری فصلی این رویداد مطرح کرده‌اند تا با ویژگی هر فصل هنرهای شهری متناسب با آن بتواند فضای شهری را تغییر دهد. ما نیز در سازمان زیباسازی شهر تهران با احترام به نظرات جامعه هنری تلاش خواهیم کرد در سال پیش رو این روند را ادامه دهیم.

ضرغامی فرا رسیدن فصل بهار و ایام عید نوروز را فرصت و فضایی مناسب به‌منظور حضور و مشارکت هنرمندان در فضاسازی خلاقانه محیط شهری از طریق آفرینش هنری دانست و درباره اهداف این رویداد هنری گفت: همگامی هنرمندان با شهروندان در پیشواز بهار، ایجاد نشاط و پویایی در محیط شهری، امکان بروز و اجرای ایده‌ها و آثار هنری با شیوه‌های بیانی مختلف، اجرا و نمایش فرآیند آفرینش‌های هنری متناسب با محیط شهری و ایجاد فرصت آشنایی شهروندان با فرآیند خلق اثر هنری در حین اجرا، از اهداف این سالانه بود که با تلاش هنرمندان بهارستان ۱۴۰۰ محقق شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به انتقادهایی که هنرمندان بهارستان ۱۴۰۰ داشته‌اند، گفت: با گفتگو با هنرمندان حاضر در بهارستان ۱۴۰۰ نظرات آنها را شنیدیم و از آنجا که این هنرمندان در روند کار که همزمان با روزهای پایانی سال است دچار مشکلاتی شده‌اند در صدد رفع آن تلاش خواهیم کرد. هنرمندان این رویداد، بهارستان را یک سالانه هدفمند می‌دانند و بحث کیفی‌تر شدن آن را به زمانبندی بیشتر مرتبط می‌دانند که تلاش خواهیم کرد از سال آینده فراخوان این رویداد را زودتر منتشر تا هنرمندان زمان بیشتری برای ایده‌پردازی داشته باشند.

ششمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ در سطح شهر تهران در بخش‌های مختلفی همچون تخم مرغ‌های رنگی، دیوارنگاری و هنرهای محیطی اجرا شده است.

کد خبر 5185006

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =